ZF Aftermarket, Automechanika’da vites yükseltiyor

Güç aktarma organları, şasi, güvenlik ve direksiyon teknolojileri ZF Aftermarket’in ürün portföyünü oluşturuyor. Sachs, Lemförder, TRW, Boge ve Openmatics markaları altında yer alan bu ürünlerin 1.400 metrekarelik yenilikçi teşhir alanında sergilendiği Automechanika 2016 fuarı ZF için yeni bir dönüm noktası oldu. ZF Aftermarket, fuarda hizmet çözümleri ve sistem uzmanlığını sergiledi. ZF Aftermarket Başkanı Helmut Ernst, “ZF Grubun güçlü teknoloji liderliği ve güvenlik, verimlilik ve otomatik sürüşü de kapsayan ilgili teknoloji kombinasyonu sayesinde, otomotiv sektörünün geleceğine iyi hazırlanmış durumdayız” diyerek bu konuda iddialı olduklarını belirtti.

ZF, gelecekteki trendleri önceden görme kabiliyeti, geniş ve büyüyen ürün portföyü ve hizmet alanı ile müşterilerine birinci sınıf çözüm sunmada lider olma hedefini devam ettiriyor. Automechanika fuarında ZF, bireylerin kentsel mobilite ile ilgili gelecekteki taleplerini karşılayabilecek konsept bir araç olan Gelişmiş Kent Aracını görücüye çıkardı. Akıllı Park Yardım teknolojisini devreye sokmadan önce yer bulmak için sokağı tarama özelliğine sahip olan bu aracı bir akıllı telefon uygulaması yardımıyla, yaya kaldırımından park edebilmek mümkün.

ZF’nin otomotiv sektörünün geleceğine şekil verecek yeniliklerin bir örneği de, kendi telematik sistemi olan Openmatics. Openmatics markası altında gerçekleştirilen yeniliklerden birisi olan deTAGtive teknolojisi, filo yöneticilerinin sıcaklık ve hareket verileri de dahil olmak üzere hareket halindeki kargolarının çeşitli önemli faktörlerini uzaktan izleyebilmelerine imkan tanıyor. Bu da taşıma süresi ve yakıt tüketimi açısından tedarik zincirinin optimize edilmesine yardımcı oluyor.

Sachs, Lemförder, TRW, Boge ve Openmatics ile büyüyen marka portföyü sayesinde ZF, orijinal parça kalitesi noktasında üstün nitelikli ürünleri geliştirmeye ve desteklemeye devam ediyor. Şanzıman sistemleri ve şanzıman parçaları, akslar, direksiyon sistemleri ve diferansiyeller, şasi ve direksiyon parçaları, amortisör, güç aktarma parçaları ve kauçuk-metal komponentleri kapsayan geniş ürün portföyü ile ZF, bir atölyenin günlük ihtiyacının yaklaşık yüzde 35’ini karşılayabilme kapasitesine sahip. Bu mevcut ürün porföyüne son dönemde  eklenen TRW ürünleri de, aracın köşe modülü olarak tanımlanan, fren, direksiyon ve süspansiyon sistemini kapsıyor.

ZF Aftermarket başkan yardımcısı Neil Fryer, “Automechanika fuarında geniş çeşitliğe sahip ürün portföyümüzü sergiliyoruz. Tork konvertörleri veya yağ filtreleri gibi yeni ürünler öne çıkmakla beraber, direksiyon komponentleri, 8HP şanzıman ve çift kütleli volan gibi diğer tanınmış ürünler de fuarda sergileniyo.”dedi. Yenileme pazarı ürün portföyüne ek olarak ZF Aftermarket, coilover süspansiyon setleri ve performans debriyajları gibi özel motor sporları ürünlerini de fuarda sergiledi.

Bu konularıda İnceleyebilirsin