Zambiya ve Sudan’daki SOS Çocuk Köylerine Destek Olacak

Dünyanın en kuzeyinden en güneyine olan “Dünya Rekoru Sürüşü”nün ardından Goodyear, çocuklar için çalışan bir yardım kurumuna bağışta bulunacak.

Goodyear, Volkswagen Touareg V6 TDI aracıyla Norveç, Nordkapp’tan Güney Afrika, Cape Agulhas’a uzanan parkurda rekor kırmak için yola çıkan Rainer Zietlow’un bu girişiminin bir parçası olarak Zambiya ve Sudan’daki SOS Çocuk Köylerine bağış yapacağını bildirdi.

Rainer Zietlow, diğer iki sürücüyle birlikte 21 Eylül 2014’te yola çıktı. Yeni bir dünya rekoru kırma hedefinde olan takım, 3 kıtada 19 ülkeden geçiş yapacak. Aralarında Türkiye’nin de olduğu bu ülkeler şöyle; Norveç, Finlandiya, İsveç, Danimarka, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Macaristan, Sırbistan, Bulgaristan, Türkiye, Mısır, Sudan, Etiyopya, Kenya, Tanzanya, Zambiya, Zimbabwe ve Güney Afrika.

Zietlow, kat ettiği her kilometre için Zambiya ve Sudan’daki SOS Çocuk Köylerine 20 Eurocent bağışlayacak. Çocukların daha iyi koşullarda ve sağlıklı ortamlarda yaşaması için çalışan bir kurum olan SOS Çocuk Köyleri, korunmasız çocuklara bağımsız bireyler oluncaya kadar sevgi, saygı ve güven ortamında büyüyebilecekleri sıcak ve korunaklı bir aile ortamı sunuyor.

Bu girişime ortak olan Goodyear, Zietlow adına yapacağı bağışla Zietlow’un bağışını ikiye katlayacak. Bağış sayesinde 163 çocuğa ev sağlayan Zambiya’daki Lusaka Çocuk Köyü ile 15 aile ortamında 128 çocuk büyüten Sudan’daki Khartoum SOS Çocuk Köyü desteklenmiş olacak.

Bu konularıda İnceleyebilirsin