Volkswagen Passat Variant’ın tercihi de Goodyear oldu

Volkswagen, Goodyear lastiklerini yeni Passat Variant modelinin orijinal ekipmanı (OE) olarak seçti. Goodyear’ın ünlü Vector 4Seasons Gen-3, EfficientGrip Performance 2, UltraGrip Performance 3 ve Eagle F1 Asymmetric 6 modellerinin dahil olduğu lastik serisi Volkswagen'in yeni Passat Variant ile vaat ettiği yenilikçi teknolojiyi destekliyor.

 

Goodyear lastikleri, Volkswagen’in 2024 yılı ilk çeyreğinde piyasaya çıkacak olan Passat Variant modelinde standart olarak yer alacak. Goodyear’ın yaz, kış ve dört mevsim lastikleri, yeni modelde geçerli tüm lastik ebatlarında mevcut olacak.

Goodyear, Vector 4Seasons Gen-3, EfficientGrip Performance 2, UltraGrip Performance 3 ve Eagle F1 Asymmetric 6 modelleri de dahil olmak üzere Passat’ı donatacak olağanüstü bir lastik serisine sahip. Bu ürün yelpazesi, Volkswagen’in yeni Passat Variant ile vaat ettiği güçlü aerodinamik tasarımı ve yüksek verimli aktarma organlarını tamamlamaya yardımcı olacak yenilikçi teknolojiyi sergiliyor.

Goodyear’ın dört mevsim ürün gamında yer alan Vector 4Seasons Gen-3, ıslak zemindeki mükemmel performansının yanı sıra kuru zeminde daha iyi frenleme ve kuru zeminde yol tutuşu gibi avantajlar sunmasıyla da tanınıyor. Goodyear EfficientGrip Performance 2 ve Eagle F1 Asymmetric 6, uzun ömürlü ve hem ıslak hem de kuru yollarda mükemmel performans ve frenleme sunan yaz lastikleridir. Goodyear’ın UltraGrip Performance 3 lastiği, karlı ve buzlu koşulların yanı sıra ıslak yollarda da mükemmel çekiş ve yol tutuşu sağlamak üzere tasarlanmış bir kış lastiğidir.

Goodyear, belirli araç modellerine özel lastikler geliştirmek için önde gelen otomobil üreticileriyle yakın çalışma konusunda güçlü bir geçmişe sahip. OE lastik geliştirme konusundaki bu kararlılık, Volkswagen’in Passat Variant vizyonuyla mükemmel bir uyum göstererek araç sahiplerinin yüksek kalite, verimlilik ve konfor seviyelerini deneyimlemelerini sağlıyor.

Yeni Passat, çoğu pazarda Variant olarak bilinen çok yönlü bir estate otomobil olarak 2024 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek. Dünya çapında 34 milyondan fazla satılan Passat, Golf’ün ardından tüm zamanların en çok satan Volkswagen’i konumunda. Araç üç yeni plug-in ve hafif hibrid sürücü ve beş turbo şarjlı benzinli ve dizel motor versiyonuyla üretilecek.

Yeni Volkswagen Passat Variant için orijinal ekipman lastik sağlayıcılarından biri olarak seçilmekten gurur duyduklarını belirten Goodyear EMEA OE Tüketici Genel Müdürü Johannes Moll, “Bu ortaklık, Volkswagen’in araçlarını tamamlamak için Goodyear’ın lastik teknolojisine duyduğu sarsılmaz güvenin altını çiziyor. Passat Variant’ın seçkin müşterilerine sunmayı vaat ettiği olağanüstü sürüş deneyiminin sağlanmasında rol oynamayı heyecanla bekliyoruz” dedi.

Araç, aşağıdaki ebatlarda Goodyear Vector 4Seasons Gen-3, EfficientGrip Performance 2, UltraGrip Performance 3 ve Eagle F1 Asymmetric 6 modelleriyle donatıldı.

 

Bu konularıda İnceleyebilirsin