Volkswagen Grubu Skoda için de TomTom’u seçti

Skoda, Kodiaq modelinde kullanılan navigasyon sisteminde Trafik Servis tedarikçisi olarak TomTom’u seçti. Volkswagen Grubu bünyesindeki Audi, Volkswagen, Porsche ve Bentley’de mevcut olan TomTom Trafik hizmetleri, 2017 dönemi boyunca Avrupa genelindeki tüm Skoda modellerine de eklenecek.

TomTom Otomotiv Genel Müdürü Antoine Saucier konuyla ilgili şöyle konuştu: “Dünyanın en prestijli otomobil üreticilerinden olan Volkswagen Grup ile bu işbirliğini yapmaktan ve böylece bağlı navigasyon teknolojileri alanındaki güvenilir global marka pozisyonumuzu güçlendirmekten memnuniyet duyuyoruz. Skoda sürücüleri, navigasyon deneyimlerini geliştirecek olan TomTom Trafik’in mükemmel keyfini yaşayacak.”

Trafikte geçen vakti azaltıyor

TomTom kalitesi, kapsama alanı, doğruluğu ve trafik akışı tahmini ile gerçek zamanlı trafik bilgilendirmesi alanında dünya lideridir. Halen 52 ülkede mevcut olan TomTom Trafik, sürücülerin yıllık olarak trafikte geçridikleri zamanı azaltmalarını ve böylece yakıt tüketimini de indirerek araçlarının CO2 emisyonlarını düşürmesini sağlıyor. TomTom’un tüm otomotiv ürünleri Paris Otomobil Fuarı’nda Salon 3, Stand 104 TomTom sergi alanında sergilenecek.

Bu konularıda İnceleyebilirsin