Türk otomotiv yan sanayi firmaları Cidde’de 26 ülke ile buluştu

Dünyanın 26 ülkesinden 184 firmanın yer aldığı fuara OİB öncülüğünde katılan 12 Türk firması, fren-debriyaj sistemlerinden aküye çok sayıda ürünleri ile göz doldurarak profesyonel ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Türkiye ihracatının lider sektörü otomotiv, küresel rekabet gücünü artırma yolunda yurt dışı atılımlarına devam ediyor. Sektörün ihracattaki tek koordinatör birliği olan Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), otomotiv yan sanayi alanında Orta Doğu bölgesinin en büyük organizasyonlarından olan Automechanika Cidde Fuarı’na Milli Katılım gerçekleştirdi. Katılımda OİB Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Yeşilova, OİB Denetim Kurulu Üyesi Yasin Akdere ve UİB Genel Sekreteri Mümin Karacakayalılar yer aldı.

OİB öncülüğünde gerçekleştirilen milli katılımda, Suudi Arabistan başta olmak üzere Orta Doğu pazarından daha fazla pay almak isteyen 12 Türk otomotiv firmasıhazır bulundu. Fuara dünyanın 26 ülkesinden 184 firma katılırken, stantları ile göz dolduran Türk firmaları ise profesyonel ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Türk firmaları, fuarda fren ve debriyaj sistemleri, subap taşlama makineleri, binek araç aküleri, egzoz boruları, yağ pompası, piston, rot ve aydınlatma seti gibi çok sayıda ürün sergiledi.

Fuara katılan Türk firmaları

Eku Fren ve Döküm, Erdoğan Hortum Sanayi, Kamsa Otomotiv, Kolben Motor Subap, Lögel Makine, Mercan Conta ve Otomotiv, Mutlu Akü, Sertplas Oto Yan Sanayi, Tiryakiler Yedek Parça, Yarzem Otomotiv, Yenmak Motor ve Yiğit Akü.

 

Bu konularıda İnceleyebilirsin