Türk Malı Akıllı Akü Dubai’de Tanıtıldı

Yiğit Akü; uluslararası otomotiv profesyonellerine ideal ticaret ve bilgi platformu sunan Automechanika Dubai Fuarı’nda yer aldı. Yiğit Akü’nün Ar-Ge merkezlerinde Türk mühendisler tarafından tasarlanan Prestij V3 ‘Akıllı Akü’ ürünü fuara damgasını vurdu.

Yedek parça, otomobil aksesuarları, otomotiv donanımları gibi otomotiv yan sanayi sektörüne dair birçok yenilikçi ürünün sergilendiği Automechanika Dubai Fuarı’nda inovatif ürünleriyle fark yaratan Yiğit Akü de yer aldı. Yiğit Akü, fuarda sergilediği cep telefonu ile bluetooth üzerinden bağlantı kurulabilen, şarj durumunu göstermesinin yanı sıra en yakın servis ve bayi noktalarına da erişimi kolaylaştıran Prestij V3 ‘Akıllı Akü’ ürünüyle ziyaretçilerden tam not aldı.

Yiğit Akü’nün uluslararası Automechanika Fuarı’na katılımına dair açıklamalarda bulunan Yiğit Akü A.Ş. Genel Müdürü Erinç Çetin Miser; “Dünyanın otomotiv yan sanayine dair lider fuarı olan Automechanika’ya katılarak ürünlerimizi uluslararası arenada tanıttık. 59 farklı ülkeden 1.600’ü aşkın firmayla buluştuğumuz fuarda, dünyada patenti sadece bize ait olan Prestij V3 ürünümüz ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Prestij V3, Avrupa’da ve Türkiye’de bir ilk olarak “Akıllı Çip” teknolojisiyle Yiğit Akü tarafından, ülkemizde üretilen elektro-akıllı akü ve prestij akıllı akünün yeni nesil versiyonudur. Akünün mevcut şarj durumu ve kullanıma uygun olup olmadığı, Bluetooth teknolojisi aracılığıyla akünün araca takılmasının ardından bir mobil uygulama üzerinden sürücülere anında bildirilir. Akü üzerinde bulunan çip, aküden tüketilen enerji miktarını azaltarak daha uzun süreli bir performans da sağlar. Her yıl en az bir inovatif ürünü sektöre kazandırarak, ürünlerimizi dünya çapındaki müşterilerimize tanıtıyoruz. Teknolojik başarılarımızla sektörde fark yaratıyoruz” dedi.

Bu konularıda İnceleyebilirsin