Taipei AMPA “1. Tuning and Car Care Taiwan” 5’i-1 Arada Mega Şovu Tamamlıyor

Taipei AMPA, Auto Tronics Taipei, Motorcycle Taiwan ve EV Taiwan 2015 etkinlikleri 8-11 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek. 4’ü bir arada Auto Show, Taipei AMPA, AutoTronics Taipei, Motorcycle Taiwan & EV Taiwan fuarı Taiwan International Tuning & Car Care Show’u bünyesine katarak 2014’te elde ettiği çarpıcı başarıları maksimize edecek. Taiwan International Tuning & Car Care Show modifiye edilmiş otomobil ve motorları, otomobil boyama ve oto bakım ürünlerini sergileyerek iş imkanlarını daha da genişletiyor. 5’i bir arada etkinliği, birinci sınıf motor ürünleriyle motor endüstrisine çok büyük bir etki sağlayacak.

2015’te Taipei AMPA, Auto Tronics Taipei, Motorcycle Taiwan ve EV Taiwan’a ek olarak Tuning and Car Care Taiwan ile birlikte gerçekleşecek fuara 4.000 stantta 1.500 firma katılacak. Bu yıl 5’i bir arada düzenlenecek fuar Taiwan World Trade Center (Tayvan Dünya Ticaret Merkezi) Hall 1 ve Nangang Exhibition Hall’da gerçekleşecek. Bu etkinlik kapsamında Türkiye’deki firmalar Tayvan oto yedek parça sektörünü daha yakından tanıma ve Tayvanlı üretici firmalarla işbirlikleri kurma imkanı bulacaklar.

Küresel otomotiv ve motosiklet endüstrisinin en önemli etkinlikleri olan 30.Taipei AMPA, 9.Motorcycle Taiwan, 9. Autotronics Taipei ve 4. EV Tayvan, 4 günde katılımıyla toplam 50.868 yerli ve yabancı satın almacının katılımıyla gerçekleşmişti. Asya’nın en profesyonel ve etkili otomotiv ve motosiklet fuarında bu yıl 3 alanda rekor kırıldı. Bunlardan birincisi; 1.346 katılımcı ile en geniş katılım, ikincisi; 4 günde, 128 ülkeden 7.017 uluslararası satın almacının etkinliği ziyaret etmesi, üçüncüsü ise; 600 milyon dolarlık iş anlaşmasının yapılmış olması. Bu rekorlar, eşzamanlı olarak bir arada yapılan bu 4 etkinliğin, otomotiv ve motosiklet yedek parça endüstrisinin itici gücü olarak Asya’nın en önemli B2B etkinliği olduğunu gösteriyor.

Katılımcılara göre, bu yıl fuara gelen satın almacıların sayısı ve kalitesi geçen seneyle karşılaştırıldığında dikkate değer oranda arttı ve fuar süresince çok daha fazla iş anlaşması sağlandı. Ayrıca organizatörler, havaalanı transferleri ve Taipei AMPA’nın 30. Yıldönümü kutlamaları etkinlikleri gibi satın almacılara özel hizmetlerle canlı bir etkinlik sağladılar.

Ağırsiklet satın almacılar
4’ü bir arada mega şov satın almacılara otomotiv endüstrisi tedarik zincirine ulaşma imkanı sağladı. Deniz aşırı 60 ofisi ve Ekonomi Bakanlığı, yıllık cirosu 10 milyon’dan fazla olan 100 satın almacıyı Taiwan’a davet etti. İlk 10 satın almacı ülke; Japonya, Çin, ABD, Malezya, Güney Kore, Tayland, Singapur, Hong Kong, Endonezya ve Filipinler. Ayrıca yıllık cirosu 100 milyon dolardan fazla olan birçok ağırsiklet satın almacı da burada yer aldı; ABD’den aftermarket distrübütörü Advance Auto Parts, Çin’den benchmark yedek parça tedarikçisi Delphi ve Magna, Türk otobüs üreticisi Temsa Global ve Tic. A.Ş., Motorcycle Tayvan’da benchmark satın almacılara ilave olarak Sunstar Singapur Pte Ltd., Alman Magura ve Fransız Technoglobe. EV Tayvan’daki büyük satın almacılar ise; Alman Rafi GMBH&Co. Kg ve Bulgar Electric Vehicles Association.

9 Nisan’da düzenlenen “Bire bir Tedarik görüşmeleri” etkinliğinde 35 yabancı satın almacı ve 115 yerli tedarikçi toplam 33.01 milyon dolar değerinde 284 iş anlaşması gerçekleştirdi.

Nankang ECONEX ECO-2+, Almanya’nın dünya çapında önde gelen teknik servis organizasyonu TÜV SÜD tarafından sertifikalandırıldı. Bu sertifikayı Tayvan’da alan ilk ve tek lastik üreticisi Nankang, ayrıca sektöründe dünya çapında bu sertifikaya sahip sayılı firmalardan oldu. TÜV sertifikasının yanı sıra ECO-2 2013 Taiwan Excellence Awards (Tayvan Mükemmellik Ödülü) ve Taipei AMPA 2013 Innovation awards (Taipei AMPA 2013 Yenilikçilik Ödülü) almıştı.

Coplus premium, yenilikçi ve dikkate değer otomotiv aydınlatma çözümleriyle fuarda yer aldı. Ayrıca Coplus otomobiller için kapaklar da üretiyor. Bu alanda radyatör, yağ ve benzin deposu kapaklarıyla öne çıkıyor.

Maxi88 de Taipei AMPA’da tampon, otomobil aksesuarları, iç-dış dekorasyon, spoyler ve çeşitli plastik parça çözümlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Fuarda yer alan bazı Tayvan markaları ise şunlardı:
* TYC Brothers
* Coplus Inc.
* Maxın Innovatıon Inc.
* Nankang Tires
* SONAR
* Taıwan Bor –Chuann
* Tung Thih Electronıcs
* JET OPTO ELECTRONICS
* E-Lead Electronıcs
* Fair Sun Indsutrıal Co Ltd
* Sunny Technologies
* Yao Cheer/Taiwan Wheels

Fuarda ayrıca İnnovasyon Ödül Töreni gerçekleşti ve TACA (Tayvan Ototronik İşbirliği Vakfı) standı ziyaretçileri ağırladı.

Bu konularıda İnceleyebilirsin