Simin Bıçakcıoğlu, Türkiye Ralli Şampiyonası’na Hazır

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda dördüncü kez birinciliğe oynayan Simin Bıçakcıoğlu, bu seneki yarışlarda da iddiasını koruyor. Şampiyonanın ilk ayağı olan “Ege Rallisi” 11-12 Nisan tarihlerinde İzmir’de gerçekleşecek.

Yarış otomobili tutkunlarının vazgeçilmezi “Türkiye Ralli Şampiyonası”, 11 Nisan Cumartesi günü İzmir’de başlıyor. Bu yıl 25’incisi düzenlenen Şampiyona’nın ilk ayağı Ege Rallisi’nde, son üç yılın Türkiye Ralli Şampiyonası Kadın Pilotlar birincisi Simin Bıçakcıoğlu yine birinciliği hedefliyor. Şampiyonaya zaferle başlamak isteyen usta rallici Bıçakcıoğlu yarışlara 11 Nisan Cumartesi günü saat 13:30’da Forum Bornova’dan start alıyor. 11 Nisan Ege Rallisi ile başlayan şampiyona takvimi sırasıyla; 100. Yıl Çanakkale Rallisi, Yeşil Bursa Rallisi, Bosphorus Rally, Kocaeli Rallisi, Kıbrıs Rallisi ve İstanbul Rallisi ile 1 Kasım’da sona erecek.

Neo Motorspor adına yarışacak olan Bıçakcıoğlu, Mitsubishi EVO IX ve Gürkal Menderes co-pilotluğunda Klass Magazin ve A&S Transport’un katkılarıyla geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da kadın pilotlar klasmanında zirveyi hedefliyor. 2015 Ralli Şampiyonası için çalışmalarını tamamlayan ve Ege Rallisi öncesi oldukça heyecanlı olan Bıçakcıoğlu: “Co-pilotum Gürkal Menderes ile 2015 Türkiye Ralli Şampiyonası’na da kazanma parolasıyla yola çıktık ve Birincilik serimize devam etmek istiyoruz. Kendimizi geliştirmek adına Neo Motorspor olarak birçok yeniliğe de imza atacağımız bu sezonda şimdiden tüm rakiplerimize bol şans diliyorum. Bu sporda ekip çalışmasının ne denli önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Bugüne kadar kazandığımız tüm başarılar sadece benim değil takımın başarısıdır. Biz Neo Motorspor olarak; mekanikerlerimiz, ailelerimiz, arkadaşlarımız ve bizlere inanmaktan ve bizleri desteklemekten hiç bir zaman vazgeçmeyen sponsorlarımız ile büyük bir aileyiz.” dedi.

İzmir Ramada Encore Hotel’in Ralli merkezi olarak kullanılacağı yarışın servis alanı her yıl olduğu gibi bu yıl da İnciraltı Kent Ormanı otopark alanı olacak. 2 günlük büyük organizasyonun 1.gününde ekipler; Beyler, Efemçukuru ve Çatalca güzergahlarında 11 özel etapta mücadele edecekler. 12 Nisan Pazar günü ise 6 özel etabın ardından saat 16.45’ten itibaren Ege Rallisi, Ramada Encore İzmir önündeki finiş podyumunda sona erecek. Yaklaşık 60 aracın start alması beklenen Ege Rallisi’nde, ekipler 2 gün sonunda 545 km uzunluğundaki asfalt parkurun, 125 km’sini özel etap olarak geçecekler.

Bu konularıda İnceleyebilirsin