Satış Sonrası’nda İnovasyonun Referans Noktası: Equip Auto 2015

Equip Auto, 2015’te de tüm araçlar için satış sonrası ve servis sektörlerindeki gelişmelere uyumlu olarak gelişimini sürdürdü.

Ziyaretçi sayısı bakımından 2013 yılı etkinliğine oranla yüzde 4 artış göstererek 95 bin’den fazla kişinin ziyaret ettiği ve bunların yüzde 25’ini Fransa dışından gelen ziyaretçilerin oluşturduğu Equip Auto Fuarı 13-17 Ekim tarihleri arasında Paris’te düzenlendi. Yüzde 60’ını yurt dışından katılımcıların oluşturduğu toplam 1400 katılımcının, sunumlarını gerçekleştirdiği global inovasyon etkinliğinde tüm araçlar için satış sonrası ve servis hizmetleri sergilendi.

Equip Auto Başkanı Jacques Mauge, “Equip Auto; inovasyonla zenginleştirilmiş içeriği, heyecan verici özellikleri ve fuara katılan markaların yeni açılımları sayesinde, pazar gereksinimlerini başarıyla ortaya koydu. İş geliştirme alanındaki kendine has vizyonu sayesinde Equip Auto bugün endüstri için bir numaralı referans noktası olduğunu kanıtladı.” dedi.

FFC Başkanı Patrick Cholton ise, “Üstyapı ve tamir uzmanları ve tedarikçilerinin mobilizasyonu açısından 2015 şovu stratejimizin tepe noktası oldu. FFC köyü, üstyapı ve tamir uzmanlarının ihtiyaçlarına yönelik değiştirme ve danışma servisleri ile kendine has bir platform oldu. İnovasyon ve ticaret bu anlamda birbirinden ayrı düşünülemeyecek iki ayrı olgudur.” dedi.
Bağlanabilirlik, küresel ulaşım, çeşitlilik ve eğitim gibi inovasyonun temel nitelikleri olan kavramlar, Equip Auto’nun 2013’te tanıttığı “Daha fazla iş, daha fazla servis, daha fazla etkinlik” stratejisine katkı sağladı.

“Daha fazla iş”
Sektörlere göre 3 ana hole ayrılan 100 bin metrekareye yayılan fuar alanında katılımcılar, standlarında oluşan kalabalığın yarattığı mükemmel iş iklimini deneyimlediler.
Bu yılki fuarda ilk kez düzenlenen ziyaretçi ülke operasyonu, anahtar bölgelere odaklanarak satış sonrası ve servis profesyonellerinin bu bölgelerdeki iş imkanlarını keşfetmesi ve yeni bağlantılar kurması için elverişli bir ortam sağladı. Fuarda, Fas, Cezayir, Tunus ve Polonya anahtar bölgeler olarak seçildi.

“Daha fazla servis”
Araç yeniden pazarlama, Start-up köyü ve Dijital Akademi gibi yeni sektörler, bugünün uygun çözümleri, yarının benchmark endüstrileri olarak görücüye çıktı.

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen etkinlikler arasında Tv Studio, otomotiv endüstrisi hakkında önemli konuların canlı yayında tartışıldığı bir platform oldu. Fuar boyunca 200 konuk, 63 programda yer aldı.

“Daha fazla etkinlik”
İnovasyonun, Equip Auto DNA’sının anahtar bileşeni olduğu bir kez daha bu fuarda kanıtlandı. AFPA ve AJTE derneklerinden Fransız gazeteciler tarafından organize edilen ve bu yıl 30.’su düzenlenen Uluslararası Otomotiv İnovasyon Yarışması’nda 16 firmaya ödül verildi. Özellikle Equip Auto 2015’te ilk defa oluşturulan “Bağlanabilirlik” kategorisinde kayda değer sayıda sistem ve ürüne ödül verildi.

Bu konularıda İnceleyebilirsin