Rockwell Automation’ın Öğrencilere Desteği Devam Ediyor

Endüstriyel otomasyon ve dijital dönüşüm alanında dünya lideri Rockwell Automation, sektörün yanı sıra öğrencilerin de dijital alanda gelişimlerine destek oluyor. Kısa süre önce İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Kulübü OTOKON ile bir araya gelen şirket, şimdi de Özel Irmak Okulları Robotics Takımı River Robotics #8079’a sponsor oldu.

Endüstriyel otomasyonda dünya lideri Rockwell Automation, “Zeka İçin Spor” sloganıyla dünyanın farklı ülkelerinde yaklaşık 30 yıldır düzenlenen ve en prestijli robot yarışmalarından biri olarak gösterilen, FRC Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan River Robotics #8079’a sponsor olarak, takımın dünyaya açılan kanatları oldu.

“Heyecanlarından etkilenerek, destek olduk”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rockwell Automation Türkiye İç Satış Uzmanı Barış Danabaş, “Şirket olarak endüstrinin dijital dönüşümüne olduğu kadar gençlerin dijitale olan bakışlarını ve yaklaşımlarını değiştirmek istiyoruz. Üniversitelerden tüm seviyelerdeki okullara ulaşmaya, robotları, teknolojiyi ve geleceğin dünyasını onlara anlatmaya çalışıyoruz. Bu doğrultuda FIRST Robotics Competition (FRC) Türkiye temsilcisi ile iletişime geçtik. Onlar da bizi Özel Irmak Okulları Robotics Takımı ‘River Robotics #8079 takımı ile tanıştırdılar. Takım kendilerini anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Biz de gençlerin teknolojiye olan inançlarından, heyecanlarından etkilenerek, onlara destek olduk” şeklinde konuştu.

“Robotların dünyasını en ince detayına kadar öğrencilerle paylaştık”

Danabaş, “İstanbul Teknik Üniversitesi Robot takımı ve River Robotics Takımı ile online bir buluşma gerçekleştirdik ve takımlar tecrübelerini paylaştı. Robotlar hakkındaki soru ve merak ettiklerini videolarla bizlerle paylaştılar ve biz de teknik ekibimizle robotların dünyasını en ince detayına kadar öğrencilere anlattık. Teknik bilgi paylaşımının yanı sıra online sunum çalıştayı, teknik sunum becerileri eğitimi düzenledik. Takımlara eğitim ve geri bildirimlerimiz ile onların sunum yeteneklerini ve iletişim becerilerinin gelişimine katkı sağladık. Ayrıca 2021 sezonunda yer alan “Innovation Challenge” yarışmasında; öğrencilerin geliştirdikleri iş modeli ve sunum hakkında satış, pazarlama ve teknik ekip yöneticilerimiz tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. Takım bizim geri dönüş ve görüşlerimizle yurt dışına başarılı bir sunum gerçekleştirdi” dedi.

Bu konularıda İnceleyebilirsin