Mitsubishi Motors yeni ürünlerini Cenevre’de görücüye çıkaracak

Mitsubishi Motors’un en yenilikçi teknolojisini ve etkileyici tasarımını yansıtan iki yeni otomobili olan yeni Outlander PHEV ve MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT, aynı zamanda markanın yeni ürün stratejisini de ortaya koyuyor. Mitsubishi Motors, gelişmiş bir sürüş deneyimi sunmak amacıyla yeni modellerinde zenginleştirilen elektro-mobilite teknolojisini SUV uzmanlığı ile birleştirdi.

Yeni Outlander PHEV

Mitsubishi Motors, 80 yıllık 4WD uzmanlığı, elektro-mobilite alanında 50 yıllık ARGE geçmişi ve 30 yıllık ralli zaferi kazanan dört tekerlekten çekişli kontrol sistemi teknolojisine dayanan geçmişi ile, 2013 yılında segmentte kuralları belirleyen plug-in hibrit elektrikli Çift Motorlu SUV otomobili Outlander PHEV’i piyasaya sürdü. Mitsubishi Motors, bunu diğer otomobil üreticilerinden önce gerçekleştirdi.

Satışına başlanan ilk günden günümüze, pazardan gelen olumlu tepkinin verdiği güç ve sürekli iyileştirmenin desteği ile, Outlander PHEV, teknolojiyi ilk benimseyenlere yönelik bir araçtan, Mitsubishi Motors’un ana faaliyet alanına dönüştü. Outlander PHEV, 2015, 2016 and 2017 yıllarında Avrupa’nın en çok satan plug-in hibrit aracı oldu ve bugüne kadar, Avrupa’da 100.000 adedin üzerinde satış gerçekleştirildi. Dünya çapında 140.000 adedin üzerinde kümülatif satış ile, Outlander PHEV dünyanın en çok satan plug-in hibrit SUV aracı kabul ediliyor.

En üstün teknolojik özellikler ile donatılan Outlander PHEV, Mitsubishi Motors’un amiral gemisi ürünü konumunda. Mitsubishi Motors PHEV teknolojisi ile elektrikli araçlar kategorisinde halen ciddi bir sorun olan sürüş menzilinde önemli atılımlar gerçekleştirdi. 2019 model yeni Outlander PHEV, daha keskin hatları, daha şık iç dizaynı ve yeniden tasarlanan şanzımanı ile sınırları daha da zorlayacak.

PHEV sistemi: PHEV 2.0

  • 2.4 Atkinson çevrimli benzinli motor, Otto çevrimli 2.0 litrenin yerini alıyor. Daha yüksek tork, daha sessiz çalışma ve daha yüksek verim sağlıyor.
  • Jeneratör gücü %10 artırıldı.
  • Arka motor gücü %10 artırıldı
  • Araç batarya kapasitesi %15 artırıldı.
  • Araç batarya gücü %10 artırıldı.
  • Teknolojik görünümlü LED farlar, dikdörtgen ön sis lambası çerçeveleri, DYNAMIC SHIELD ön tasarım konsepti ve ön tarafta alt koruma plakası gibi, bir dizi yenilik aracın dış görünüşünde ön plana çıkıyor. Yeni 18 inç alaşımlı jantlar ve arka tarafa eklenen büyük rüzgarlık otomobile daha keskin ve sofistike bir görünüm kazandırıyor.
  • İç alanda ise, yeni deri döşeme, beli sarmalayan tamamen yenilenen ön koltuklar, revize edilmiş kumanda mekanizması, yeni gösterge paneli, yeni trim, arka A/C çıkışları olarak sıralanıyor.

4WD sistemi: Daha fazla mod

Önceki modellerde bulunan NORMAL ve 4WD LOCK modlarına iki yeni sürüş modu ekleniyor. SPORT modu, sürücüye virajlı yollarda daha fazla sürüş keyfi için daha fazla kontrol imkanı sunuyor. SNOW modu ise, karla kaplı veya kaygan zeminlerde daha yüksek güven sunuyor.

Tasarım: Keskin ve sofistike

Ana teknik özellikler*

U x G x Y (mm) 4695 x 1800 x 1710
Aks açıklığı (mm) 2670
Ön/arka tekerlek aralığı (mm) 1540/1540
Motor MIVEC özellikli 4 silindirli 2.4L Atkinson çevrimli benzinli 16 supaplı DOHC
Elektrikli motorlar Ön x 1, arka x 1
Sürüş pili Lityum iyon
Pil kapasitesi (kWh) 13,8

 

MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT

MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT, yenilenen Mitsubishi Motors markasının benimsediği stratejik yönü gözler önüne sermeyi hedefleyen teknik bir prototip. MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT, SUV, EV ve ağa bağlı mobilite müşteri deneyimi için yeni sistemlerin güçlü yönlerini bir araya getiriyor. Tamamen elektrikli, yüksek performanslı SUV konsept otomobil, Mitsubishi Motors’un yeni global sloganı “Drive Your Ambition” kapsamındaki yeni marka stratejisini de yansıtıyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin
yorum Yap