İtalyan dörtlü 49. ADAC TOTAL 24 Saat Yarışı’nda yeni Hankook FFF Racing Team için yarışacak

Beraber daha güçlü – Hankook ve FFF Racing Team birlikte bu sene “Beraber daha güçlü” sloganı ile ile Nürburgring’de 49.’su gerçekleştirilecek olan ADAC TOTAL 24 Saat Yarışı’nda galibiyet mücadelesi için işbirliği yapıyor. İlk test sürüşü 20 Mart tarihinde yapılacak olsa da İtalyan sürücü dörtlüsü çoktan duyuruldu. Bu dörtlü yalnızca Hankook’un son teknoloji Ventus Race lastikleri ile Nürburgring’i fethetmeyi hedefleyen İtalyan Lamborghini fabrika sürücülerinden oluşuyor. Lamborghini Huracán GT3 EVO aracının tasarımı yeni ortaklığın görsel bir temsili olarak Hankook ve FFF Racing Team’in görsel unsurları ile renklerini birleştirecek.

Nürburgring’de yapılacak 24 saatlik ADAC TOTAL 24 Saat Yarışı dünyanın en zorlu dayanıklılık klasiklerinden biri olma özelliğini taşıyor. Nordschleife ve Grand Prix Pisti’nin 25,37 kilometrelik kombinasyonu ve Eifel bölgesinde tahmini zor olan hava şartları, ekipler ve araçlar için büyük bir zorluk anlamına geliyor. Hankook FFF Racing Team bu 24 saatlik maratonda üst düzey bir sürücü ekibiyle birlikte mücadele edecek ve aynı zamanda büyük etkinlikten önce yapılacak olan Nürburgring Dayanıklılık Serisi’nde de yarışacak.

Lamborghini Huracán GT3 EVO’nun direksiyonunda aynı araçla daha önce Blancpain GT Serisi’nde takım ve sürücü şampiyonlukları elde eden ve Blancpain GT Dayanıklılık serisini de kazanan bAndrea Caldarelli ve Marco Mapelli olacak. Daytona 24 Saat yarışında GTD sınıfında Lamborghini Huracán GT3 EVO ile iki kez başarı elde eden ve aynı kategoride Sebring 12 Saat yarışında podyumun zirvesine çıkan Mirko Bortolotti, Hankook FFF Racing Team’in üçüncü sürücüsü olarak görev alacak. Bu dörtlüyü tamamlayan isim ise International GT Open’de zafer elde ederek bugüne kadarki en büyük başarısını elde eden genç sürücü Giacomo Altoè olacak.

Hankook FFF Racing Team takım müdürü Songyang Fu şu ifadelerde bulundu: “Böylesine güçlü bir sürücü ekibini tanıtmaktan dolayı çok mutluyum. Sürücülerimizin dördü de büyük başarılar elde ettiler ve bizler için pek çok şampiyonluklar kazandılar. Nürburgring’de her sene yapılan ADAC TOTAL 24 Saat Yarışı, yarışa katılan herkes için büyük bir mücadele anlamına geliyor. Bununla beraber, premium lastik üreticisi Hankook’un yüksek kaliteli yarış lastikleri ile birlikte Lamborghini Huracán GT3 EVO aracımız ve etkileyici sürücü kadromuz sayesinde bu mücadeleye hazırız. Yeni ortaklığı görsel olarak vurgulamak için aracımızda Hankook renkleri ve tasarımını geleneksel görsel Lamborghini unsurları ile birleştirdik.”

Hankook’un Avrupa Motor Sporları Direktörü Manfred Sandbichler ise bu konuda şunları söyledi: “Bu üst düzey sürücü dörtlüsü Hankook FFF Racing Team’e 49.’su düzenlenen ADAC TOTAL 24 Saat Yarışı’nda zafer için iyi bir şans sağlıyor. İtalyan fabrika sürücülerinin her biri GT yarışlarında farklı bir sınıfta yer alıyor ve Lamborghini Huracán GT3 EVO’nun direksiyonunda büyük başarılar için umut vaat ediyor. Eifel’deki 24 saatlik klasik öncesi yapılacak olan yarışlar, dâhil olan her ekip arasındaki iş birliğinin iyileştirilmesi için kullanılmalıdır. Hankook ve FFF Racing Team arasındaki mükemmel ortaklık, aracın Hankook ve Lamborghini’nin renkleri ile görsel unsurlarını birleştiren yeni görüntüsünde açıkça göze çarpıyor.”

Bu konularıda İnceleyebilirsin
yorum Yap