İnovasyon ve İleri Teknoloji Firmaları ALL IN TECH’te Buluşuyor

Türkiye’nin inovasyon ve ileri teknoloji sunan en önemli firmaları 22-25 Ekim 2015 tarihleri arasında ALL IN TECH’te bir araya gelecek. TÜMEXPO Fuarı kapsamında gerçekleşecek organizasyon, İnovasyon Zirvesi ile de trendlerin belirlendiği bir zemin hazırlayacak.

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği-TÜMSİAD, DISCOVER EVENTS organizasyonu ile 22-25 Ekim 2015 tarihleri arasında ICC (İstanbul Kongre Merkezi)’de gerçekleşecek ALL IN TECH (All Inovation Technology) Fuarı, inovasyon, savunma sanayii ve ileri teknoloji firmalarını bir araya getirecek. ALL IN TECH (All Inovation Technology) Fuarı, her yıl farkı stratejik bir ülke partnerliği ile tüm dünyayı gezerek, Türkiye’nin, milli savunması, enerjisi ve teknolojisi ile geleceğin teknolojilerine yön vermek amacıyla böylece ilk serüvenine İstanbul’da başlamış olacak. G20’den sonra, Türkiye’nin en büyük programı içerisinde yer alan ALL IN TECH Fuarı, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde, TÜMSİAD üyeleri ve Türkiye’nin önemli sanayi firmalarının katılımı ile gerçekleşecek olan 3. TÜMEXPO 2015 Fuarı ile eş zamanlı, B5 fuar alanında düzenlenecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan DISCOVER EVENTS Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ete; “Savunma sanayine üretim yapan önemli firmalar, 2023 hedefleri kapsamında inovasyon projelerine yatırım yapan resmi kurumlar, ulaşım teknolojileri, iletişim teknolojileri, bilişim ve IT, mühendislik, yüksek teknoloji üretmek isteyen sanayi firmalarının katılımı ile gerçekleşecek olan fuar, Türkiye’nin teknolojik yeniliklerinin dünyaya tanıtılacağı bir ortam oluşturacak. Dünya Türkiye’nin potansiyelini ALLINTECH ile keşfedecek. Türkiye’nin 2023 hedefleri kapsamında ön plana çıkardığı milli savunması, enerjisi ve teknolojisi de aynı etkinlikle vitrine çıkacak” dedi.

Zamanı aşarak rekabete direnenler bu zirvede
22-25 Ekim 2015 tarihleri arasında ICC (İstanbul Kongre Merkezi)’de gerçekleşecek ALL IN TECH (All Inovation Technology) Fuarı, ayrıca İnovasyon Zirvesi’ne de ev sahipliği yapacak. Uluslararası arenada, ülkelerin ekonomik ve siyasal alandaki gücünü belirleyen unsurların en önemlilerinden birinin inovasyon teknolojileri olduğunu söyleyen DISCOVER EVENTS Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ete; “Dünyada yaşanan teknolojik gelişmelere paralel olarak değişime, yeniliğe ve modernizasyona sürekli olarak ihtiyaç duyuluyor. Türkiye’deki özel sektörün azami düzeyde iştirak edeceği, teknolojik yeniliklere uyumlu ve bu yeniliklerin kaynağı olabilecek milli savunma, milli sanayi ve milli teknolojinin geliştirilmesi, devlet tarafından benimsenmiş en önemli hedeflerden biri. Bu amaçla Discover Events-TÜMSİAD işbirliği ile Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji Bakanlığı, TUBİTAK, İSO ve Teknokentlerin destek, katkı ve katılımları ile İnovasyon Zirvesi’ni gerçekleştiriyor olacağız.” dedi.

Dünyada ve Türkiye’de inovasyona yapılan yatırımlar ve bu yatırımların ülke ekonomilerine sağladığı katkılarının değerlendirileceği İnovasyon Zirvezi 2015, tüm resmi-özel sanayi ve ticaret kuruluşlarının ufkuna ışık tutacak ve geleceğe yapacakları yatırım teknolojilerini keşfetmelerini sağlayacak. Zirvede yüksek istişare kurulu ve konuşmacı olarak savunma sanayi müsteşarlığı, TÜBİTAK, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarlığı, İSO, İTÜ, YTÜ gibi kurumlardan yetkili isimlerin yer alması planlanıyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin