Groupe PSA, Dassault Systèmes’i dijital dönüşümünün ana tedarikçisi olarak belirledi

Dassault Systèmes’in Groupe PSA’nın ayrıcalıklı dijital ortağı olması ile iki şirket, girdikleri bu uzun vadeli stratejik işbirliği kapsamında 3DEXPERIENCE platformunu grup genelinde inovasyonun itici gücü olarak kullanıma sunmayı hedefliyorlar. Endüstri daha yeşil, daha elektrikli, otonom ve regülasyonlara bağlı bir mobiliteye doğru kaydıkça Groupe PSA da pek çok köklü otomobil üreticisi gibi sürdürülebilirlik ve teknoloji alanlarında zorlu görevlerin altından kalkma durumunda kalıyor. Bu da grubun icat, geliştirme, test ve yenilikçi müşteri deneyimleri için yeni yöntemlere başvurmasını gerektiriyor. 3DEXPERIENCE platformunun bütüncül yaklaşımı, tüm grup şirketlerine bu değer üretim sürecini destekleme olanağı tanıyor.

Groupe PSA Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdürü (CIO) Jean-Luc Perrardkonuyla ilgili görüşlerini paylaştı: “Tedarikçilerimiz, gelecekteki sıkı karbon salımı düzenlemelerine hazırlanma ve içten yanmalı motorlardan elektriklilere, sürücülü otomobillerden sürücüsüzlere geçme yönündeki stratejik planlarımızda önemli bir role sahip. Dassault Systèmes, verimlilik ve inovasyon vizyonumuzu paylaşıyor. Kendilerini ayrıcalıklı dijital ortağımız olarak değerlendirerek araç geliştirme sürecinin her seviyesinde dönüştürücü bir geçişe hazırlanabileceğiz.”

Groupe PSA, dijital dönüşüm programını başlattığı günden itibaren dünya genelindeki araştırma-geliştirme, teknik ve test tesislerindeki verimliliği ve işbirliğini iyileştirmek üzere 3DEXPERIENCE platformunu kullanıyordu. Bu platform, Dassault Systèmes’e 2016 yılında “En İyi Tedarikçi” ödülünü kazandırmıştı. OPEL grup şirketindeki 2.000 çalışan kullanım kolaylığına örnek olacak şekilde platformu bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde tam verimle kullanmaya başladı.Groupe PSA – Dassault Systèmes işbirliği, ilerleyen dönemlerde, üretimde çevikliği ve esnekliği iyileştirme projesi gibi yeni uygulamalar ile bu dönüşümün kapsamını genişletecek.

Bu konularıda İnceleyebilirsin