GNC Makina, Meslek Lisesi Öğrencileri ile Mesleğin Tüyolarını Paylaştı

İzmir Çiğli 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin birlikte organize ettiği Kariyer Günleri’ne destek olan GNC Makina, öğrencilerin geleceğe hazırlanmasına yönelik katkı sağladı.

GNC MAKİNA, MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İLE MESLEĞİN TÜYOLARINI PAYLAŞTI

İzmir Çiğli 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin birlikte organize ettiği Kariyer Günleri’ne destek olan GNC Makina, öğrencilerin geleceğe hazırlanmasına yönelik katkı sağladı. Öğrencilerle bir araya gelen GNC Makina yöneticileri, üretim sektöründe çalışmanın önemini, üretimin ülkenin gelişmesindeki payını,  talaşlı imalat sanayindeki son gelişmeleri aktardı. Söyleşi, daha önce aynı sıralarda oturan ve kendi mesleğini sürdüren bir teknik servis çalışanının kişisel gelişim yolculuğunu aktarmasıyla sonlandı.

Talaşlı İmalat Sanayi’nde önemli bir güce sahip olan GNC Makina, 2022 yılında meslek liselerini desteklemeye yönelik, başlattığı sosyal sorumluluk projeleri kapsamındaki çalışmalara ağırlık verdi.

Türkiye’deki üniversiteler, meslek yüksek okulları, meslek liseleri ile işbirliği GNC Makina, Çiğli 75.Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin, düzenlediği Kariyer Günleri’nin de destekçisi oldu.

Benzer Konular

GNC Makina yöneticileri, makine, metal ve motor bölümü öğrencilerinin katıldığı etkinlikte sektörü anlatan sunumlar yaptı. GNC Makina İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mete Tanır kariyer yolculuğunda dikkat edilmesi gereken noktaları aktarırken, GNC Akademi Müdürü Soley Agakay da GNC Akademi’nin kuruluş hikayesinden söz etti.  Soley, Akademi’de verilecek derslere  ve kazanımlara dair de bilgiler aktardı.

GNC Makina faaliyetlerini aktaran Pazarlama ve Kurumsal İletişim Yetkilisi Hale Keskin’in ardından yine aynı okuldan mezun olan halen GNC Makina Teknik Servis Uzmanı Hünkar Can Köçer de deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

GNC’ye Öğrencilerden Plaket Jesti

Oldukça ilgi gören önce firmanın tanıtıldığı sunumda IK Genel Müdür Yardımcısı Mete Tanır; “Meslek hayatınız boyunca zaman zaman fırtınalarla, bazı engellerle karşılaşabilirsiniz. Önemli olan bu engelleri sırtınızda yük olarak taşımamaktır. Yük olarak taşırsanız dikey bir büyüme ile karşılamayabilirsiniz, ancak bu taşı bir basamak, gelişim konusu olarak görürseniz kariyerinizde yükselişiniz dikey yönlü olacaktır” dedi.

Meslekle ve sektörle ilgili değerli bilgileri içeren sunumun ardından öğrencilerin sorularını yanıtlayan GNC Makina yetkilileri, çalışma hayatına atılacak öğrencilerin ileriye dönük planları için onlara ışık tuttu. Söyleşi ve paneller sonrasında öğrenciler kendi elleriyle hazırladıkları plaketleri GNC Makina’da konuşma yapan tüm konuşmacılara takdim etti.

Bu konularıda İnceleyebilirsin