Gates Automechanika’da Uzmanlığını Sergiledi

Dünya çapında otomotiv üreticisi firmaların tedarikçisi Gates, aynı zamanda otomotiv yenileme pazarına orijinale eşdeğer yedek parçalar sunuyor. Kayış tahrik sistemleri ile tanınan şirket katıldığı Automechanika Frankfurt Fuarı’nda geniş ürün gamını ve geliştirdiği yenilikleri ziyaretçilere tanıttı.

Gates, tamirhaneler için hazırladığı yenilikçi internet platformunu Automechanika’da tanıttı. Tamirhane yöneticileri ve servis çalışanları Automechanika standında ilk defa Gates TechZone’u keşfetme ve deneme imkanı buldular. Aftermarket müşterileri için Gates bu denli kapsamlı bir teknik kaynağı sağlayan ilk üretici oldu.

Gates TechZone, tamirhaneler ve servisler için oluşturulmuş ürün konsepti hakkında detaylı teknik destek sağlayan ve ücretsiz ulaşılabilen açık bir platform. 24 saat online bilgi paylaşımı sağlıyor. Eğitim bölümleri, kapsamlı ürün teknik desteği içeren zengin operasyonel bilgi OEM deneyimlerinden direkt olarak sunuluyor. Her kullanıcı kendi deneyimlerine dayalı katkılarını buraya ekleyerek teknik kaynağı zenginleştirme imkanına sahip. Web sitesi PC’ler, akıllı telefonları ve tabletleri içeren mobil aygıtlara uygun olarak optimize edildi.

Gates su pompalı zaman tahrik kayışı kitini piyasaya sundu
Gates Avrupa’daki dizel ve benzinli araçların yüzde 99’u için en kapsamlı su pompalı zaman tahrik kayışı kitini aftermarket pazarına sunuyor. Bu arada Gates, PowerGrip triger kayışı kitine su pompası ekleyerek iyileştirdi ve farklı tip ve modellerdeki araçlar için 178 farklı su pompalı kitini piyasaya sundu.

Su Pompalı Gates PowerGrip kiti, triger kayışı sisteminin bütün bakım parçalarını içeriyor. Kitin içinde, 1 veya daha fazla triger kayışı, gergi, avaralar, cıvata/yaylar, özel yükleme talimatları ve contalarıyla birlikte bir özel uygulamalı su pompası bulunuyor. Kaçak testine ve çeşitli fonksiyonel testlere tabi tutulmuş conta ve rulmanları içeren su pompası, orjinal parçanın işlevsel çalışmasını sağlıyor.

Bugün araç parkının büyük çoğunluğu su pompalı triger kayışına sahip ve bu bağlamda, su pompası ve senkron kayış tahrik sistemi arasındaki ilişkiyi gözden kaçırmamak özellikle önemlidir. Arızalı bir triger kayışı ya da gergi su pompasının durmasına yol açacağı gibi su pompasındaki bir sızıntı, triger kayışı ya da gerginin zamanında çalışmasını engelleyecektir. Triger kayışı sisteminin tam bakım kontrolü, uzun dönemli bakıldığında tamir açısından en ekonomik yöntemdir. Çoğu durumda su pompası içeren triger kayışını yeniden yerleştirmek aynı zamanı alır.

En kapsamlı komponent kiti: Mikro-V
Gates şimdiye kadar en kapsamlı komponent kitini piyasaya sunuyor. Gates hepsi içinde kiti kemerlerin yanı sıra metal bileşenler için de OE garantisi içeriyor. Her kit bir veya birden fazla Gates markalı çok kanallı kemer ve eşleştirilen metal parçalarına ve ek olarak Micro-V kemerler, gergi ve avaralar, torsiyonel titreşim damperleri ve alternatör kasnakları sunuyor.

Gates Power Clean Yıkama Aleti
Gates ürün yelpazesine yeni bir uzman daha ekledi. Power Clean™ Flush Tool tüm araçlarda soğutma sistemleri için derinlemesine temizlik sunuyor. Tips ve konektör seti Power Clean Flush Tool’un radyatör boynunlarında, ısıtıcı çekirdek tüplerinde ve motor bloklarında kullanılmasını sağlıyor. Hava basınçlı su köşelere ve çatlaklara doğru derinlemesine sürtünme sağlayarak hapsolmuş pislik ve kalıntıları temizler. Bir tıkanıklık durumunda basıncı güvenli seviyeye getirirek ve sistemin zarar görmesini engeller. Power Clean Flush Tool teknisyenlere her marka ve model araçlarda soğutma sistemi bakımı için alternatif bir yol sunuyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin