Ford Cargo 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması’na Başvurular Başladı

Ford Cargo Sanat Atölyesi’nin, Coşkun Aral danışmanlığında bu yıl ikincisini düzenlediği “Kamyoncunun Hayatı/Yollar Sizin Gözünüzle Daha Çekilir Olsun” fotoğraf yarışması, tüm amatör ve profesyonel yarışmacılara açık olarak düzenleniyor. Büyük ödülü 5.000 TL olan yarışmaya başvurular 30 Eylül 2013 tarihine kadar devam ediyor.

Ford Otosan’ın, Ford Cargo markası altında geçtiğimiz yıl kurduğu Ford Cargo Sanat Atölyesi’nin düzenlediği, “Ford Cargo 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması” için başvurular kabul edilmeye başlandı.“Kamyoncunun Hayatı – Yollar Sizin Gözünüzle Daha Çekilir Olsun” konulu yarışmanın büyük ödülü 5.000 TL.

Amatör ve profesyonel fotoğrafçıları kamyoncuların hayatına daha yakından bakmaya davet eden yarışmaya başvurular 30 Eylül 2013 tarihine kadar kabul edilecek. “Kamyoncunun Hayatı/ Yollar Sizin Gözünüzle Daha Çekilir Olsun” başlığı altında düzenlenen yarışmaya www.fordcargosanatatolyesi.com web sitesi üzerinden, katılım formunun doldurulması ve fotoğrafların yüklenmesi ile başvuru yapılacak.

Birinci seçilen yarışmacı 5.000 TL ile ödüllendirilecek. İkinci 3.000 TL, üçüncü ise 2.000 TL ödül kazanacak. Mansiyon, ve Ford Cargo Özel Ödülü’ne layık bulunanlar ise 1000’er TL ile ödüllendirilecek. Satın alınan fotoğraflara 300 TL telif ödenecek.

18 yaşını doldurmuş olma şartı aranan fotoğrafçılar, yarışmaya en fazla 4 fotoğraf ile katılabilecek. Fotomuhabiri-belgesel yapımcısı Coşkun Aral danışmanlığında, profesyonel fotoğrafçı ve akademisyenlerden oluşan seçici kurulun yaptığı değerlendirmelerin ardından kazananlar, 11 Ekim 2013 tarihinde www.ford.com.tr kurumsal web sitesinden ve yarışmaya özel hazırlanan www.fordcargosanatatolyesi.com adresinden duyurulacak.

Geçtiğimiz yıl birincisi düzenlenen yarışmada 1.231 eser değerlendirmeye alınmış ve dereceye giren fotoğraflar VKV Ford Otosan Gölcük Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi’nde sergilenmişti.

Seçici Kurul

Coşkun Aral / Foto Muhabiri, Belgesel Yapımcısı

Görgün Özdemir / Otokoç Otomotiv Ticaret ve Sanayi A.Ş Genel Müdürü

Murat Dirlik / Ford Cargo Sanat Atölyesi Koordinatörü

Murat Gür / PhotoWorld Yayın Yönetmeni – Fotoğraf Sanatçısı

Nevzat Çakır / Fotoğraf Sanatçısı

Prof. Özer Kanburoğlu / (AFIAP) Kocaeli Üniversitesi Fotoğraf Bölüm Başkanı

Tufan Altuğ / Ford Otosan Kamyon Pazarlama İletişimi ve İş Geliştirme Yöneticisi

Vahit Mahmatlı / Taşıyanlar Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

Bu konularıda İnceleyebilirsin