Detroit Auto Show’da Michelin Çıkarması

Otomotiv sektörünün en önemli etkinliklerinden Detroit Auto Show’da Michelin, Pilot Sport Cup 2 ve Michelin Pilot Super Sport lastikleriyle sahnedeydi. Dünyaca ünlü markaların otomobillerini lastikleriyle donatan Michelin, Detroit Auto Show’da da 8 ayrı otomobil modelinde yer aldı.

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Michelin, Kuzey Amerika’nın en önemli otomobil fuarlarından Detroit Auto Show’da yüksek performans araçları için geliştirdiği özel lastikleri ile yer aldı. Fuarda sergilenen 8 ayrı otomobili donatan Michelin lastikleri; Michelin Pilot Sport Cup 2 ve Michelin Pilot Super Sport, araçların performansına katkıda bulunarak farkını kanıtladı.

Dünyaca ünlü otomobil markalarıyla gerçekleştirdiği işbirliği çerçevesinde üreticilerin ihtiyaçları doğrultusunda hazırladığı lastikler ile Detroit Auto Show’da yerini alan Michelin, Pilot Sport Cup 2 ve Michelin Pilot Super Sport modelleri ile, BMW X5M, 2016 BMW X6M, 2016 Cadillac ATS-V, 2016 Cadillac CTS-V, 2015 Corvette Z06, Ford GT, 2016 Shelby GT350 Mustang ve 2016 Shelby GT350R Mustang’e eşlik etti.

Michelin Kuzey Amerika Başkan Vekili Bob Carroll, “Michelin olarak biz sadece bir lastik şirketi değiliz. Küresel anlamda hareketlilik sağlanması için teknoloji üretiyor ve işbirliği yaptığımız otomotiv markalarıyla yakın bir ilişki içerisinde çalışarak bir teknoloji partnerliği kuruyoruz. Bu inanılmaz araçları da donatarak performanslarına katkı sunmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Bu konularıda İnceleyebilirsin
yorum Yap