Citroën, Vivatech 2019’da yeni konsept aracı 19_19 İle gövde gösterisi yapıyor

Citroën  ayrıca; Seetroën seyahat gözlükleri, Saytroën sesli asistan, Ami One Concept Digital Experience müşteri yolculuğu, Ami One Concept ses kimliği ve The Citroën Editorializer editör platformu olmak üzere beş farklı iş ortağı ve start-up ile birlikte geliştirdiği dijital deneyim ve otonom sürüşe yönelik inovasyonlarını da sergiliyor. 100 yıldır müşterilerinin mobilite gereksinimlerine çözüm üreten Citroën ayrıca hizmetlerini perakende müşterileri ve işletmelerle buluşturan Groupe PSA’nın Free2Move adındaki mobilite markasını da tanıtıyor.

Citroën Global Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Arnaud Belloni yapmış olduğu değerlendirmede: “Otomotiv konforunun geleceğine yön veren elektrikli Citroën 19_19 Concept’i tanıtmak için dünyadaki en önemli inovasyon etkinliği olan VivaTech’i seçtik. Mobilite özgürlüğünü dijital deneyimle destekleyen Citroën, 19_19 Concept ve Ami One Concept olmak üzere iki yenilikçi elektrikli konsept otomobil dışında Fransız start-up’larla birlikte geliştirilen ve mobiliteyi daha eğlenceli ve kolay hale getiren yenilikçi çözümleri de yine burada tanıtıyor.” dedi.

 UZUN MENZİLLİ ELEKTRİKLİ CITROËN 19_19 CONCEPT

 Cesaret ve yaratıcılıkla 100 yıldır kullanıcılara yenilikçi çözümler sunan Citroën, otomotiv sektörüne gerçek bir UFO gösterdi. 19_19 Concept kesin bir Citroën manifestosu olup otomobilin geleceğine ışık tutuyor. Havacılık ve iç mekân tasarımından ilham alınan 19_19 Concept alışılmışın dışında tasarım çizgileri kadar bünyesinde barındırdığı teknolojilerle de dikkat çekiyor.

Sunmuş olduğu konfor seviyesiyle tekerlekler üzerinde bir oturma odası olarak tanıtılan 19_19 Concept, Citroën Advanced Comfort® programından yararlanıyor. Kabin, akıllı aktif kontrol ünitesi ile kombine edilen Progressive Hydraulic Cushions® süspansiyon sayesinde benzersiz bir konfor seviyesi sunarken mobilya dünyasından esinlenilen detaylarla şekillendirilen her biri bağımsız koltuklar kabin içinde konfor ve rahatlığı tamamlıyor. Yenilikçi ve fütüristik otonom sürüş teknolojisi sürücüye sürüş esnasında daha fazla özgürlük sunuyor. Yapay zeka ile desteklenen konsept otomobilde proaktif bir şekilde yolcularla etkileşime giren konsola yerleşik kişisel asistan, sürüşleri daha eğlenceli ve konforlu hale getiriyor.

Tamamen elektrikli güç ve aktarma organıyla donatılan 19_19 Concept sadece daha sessiz ve titreşimden arındırılmış bir sürüş sunmakla kalmıyor, aynı zamanda düşük karbon ayak izi ile de dikkat çekiyor. 800 km elektrikli menzil sunan konsept otomobil elektrikli otomobillerin de şehir dışı seyahatlerde rahat ve konforlu bir sürüş sunabileceğini gözler önüne seriyor.

CITROËN AMI ONE CONCEPT İLE ŞEHİR İÇİ MOBİLİTEYE İDEAL ÇÖZÜM

Citroën, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı ve Şangay Otomobil Fuarı’nda sergilediği Ami One Concept ile tamamen yenilikçi bir şehir içi mobilite çözümü de sunuyor. Ami One Concept, %100 elektrikli araç teknolojisinin tüm avantajlarını cesur ve renkli bir tasarımla birleştirirken benzersiz ve özgün tasarımı kullanım kolaylığı ile tamamlayarak konfor ve pratiklikte tamamen yeni bir boyut sunuyor. Benzersiz tasarımıyla Ami One Concept araç paylaşımından kiralamaya kadar farklı kullanım alanlarına cevap veriyor.

Son derece kompakt boyutları ve tamamen elektrikli güç ve aktarma organıyla Ami One Concept, Citroën’in şehir içi özgürlük yaklaşımını yansıtıyor. Bu yaklaşım; hareket özgürlüğü, herkes için kullanım özgürlüğü ve modern olma özgürlüğü.

Ami One Concept küp şeklinde bir gövde ve 2,50 m uzunluğu, 1,50 m genişliği ve 1,50 m yüksekliği ile son derece kompakt boyutlarla öne çıkıyor. Söz konusu tasarım mimarisi ve boyutlar üstün sağlamlık, çeviklik ve üstün manevra kabiliyeti izlenimi veriyor. Şehir içi kullanımı için tasarlandığından gövdenin dört bir yanı özel kaplamalarla korunuyor.

Son derece sessiz bir sürüş sunan Ami One Concept, kendine özgü ses imzası sayesinde dış dünya için bir güven ortamı yaratıyor.

YENİLİKÇİ MOBİLİTE HİZMET VE ÇÖZÜMLERİ

1919 yılından bu yana geniş kitlelerin hayatını kolaylaştıran yenilikçi mobilite çözüm ve hizmetleri sunan Citroën; VivaTech 2019’da sadece yeni konsept otomobilleriyle gövde gösterisi yapmakla kalmıyor, dijital deneyim ve otonom sürüşe yönelik inovasyonlarını da sergiliyor.

Citroën; Seetroën seyahat gözlükleri, Saytroën sesli asistan, Ami One Concept Digital Experience sezgisel müşteri sürüş deneyimi, araca özel karakteristik bir ses olan Ami One Concept ses kimliği ve basın mensuplarının doğru bilgiye kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayan The Citroën Editorializer editör platformu olmak üzere Fransız iş ortağı ve start-up ile birlikte geliştirdiği yenilikçi çözümleriyle sürüş konforunu geliştirirken, sürüş deneyimini ise tamamen yeni bir boyuta taşıyor. Groupe PSA’nın hizmetlerinden biri olan Free2Move, araç paylaşım veya filo yönetim çözümleriyle gerek bireysel, gerekse de işletmelere daha fazla hareket özgürlüğü sunuyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin