Borusan Otomotiv Motorsport Imola Pistinde İstiklal Marşı’nı Söyledi

Borusan Otomotiv Motorsport, İtalya’nın İmola Pisti’nde gerçekleşen İtalya Endurance Champions Cup’ın ilk yarışında 1’inci olarak hem Türk Bayrağı’nı göndere çekti hem de İstiklal Marşı’nı Avrupa’ya dinletti.

Türkiye’yi uluslararası motorsporları arenasında aralıksız 7 yıldır temsil eden Borusan Otomotiv Motorsport, bir ilke imza atarak hem sezonun hem de 3H İtalya Endurance Champions Cup’ın ilk yarışında kendi grubunu 1’inci tamamlayarak İtalya’nın İmola Pisti’nde podyumda Türk Bayrağını dalgalandırdı ve Avrupa’ya İstiklal Marşı’mızı dinletti.

Yarış 150 dakika sürdü
Efsanevi Pilot Ayrton Senna’nın geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybettiği İmola Pisti’nde, toplam 150 dakika süren yarışta BMW M3’ün pilotajında Aytaç Biter, Levent Kocabıyık ve Fatih Ayhan vardı. Ortalama 50 dakikalık kullanım süresiyle direksiyon başına geçen pilotlar 4.909 metrelik 22 virajı bulunan pistte toplam 68 tur atarak hem mental hem de fiziksel olarak mücadele ettiler. 3 farklı grupta birbirinden güçlü otomobillerin 2 buçuk saatlik mücadelesine sahne olan İtalya Endurance Champions Cup’ta hatasız bir yarış çıkararak kazanan taraf olan Borusan Otomotiv Motorsport’un bundan sonraki yarışı ETCC ilk ayak yarışlarının yapılacağı Macaristan’ın Hungaroring Pisti’nde 02-03 Mayıs’ta gerçekleşecek.
Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Toshiba, Borusan Lojistik ve Glasurit’tir.

Bu konularıda İnceleyebilirsin