BorgWarner Turboşarj ve Egzoz Gazı Devirdaim Teknolojilerindeki Uzmanlığını Sergiledi

BorgWarner’ın gelişmiş yeni ve yeniden üretilmiş turboşarj, EGR valfleri, soğutucu ve termostatları Almanya’da gerçekleşen Automechanika Frankfurt Fuarı’nda sergilendi.

BorgWarner turboşarj ve egzoz gazı devirdaim (EGR) teknolojilerindeki son gelişmeleri bu yıl Almanya’da gerçekleşen Automechanika Frankfurt Fuarında sundu. BorgWarner turboşarj teknolojisinde iki aşamada düzenlenmiş (R2S®) ve değişken türbin geometrili (VTG) ürünlerini aynı zamanda yeniden üretilmiş modelleriyle dünya çapında üretilen yaklaşık 5.000 adetlik uygulamasına sahip olduğu geniş ürün gamını vurgulayan şekilde sergiledi. Buna ek olarak BorgWarner en son EGR teknolojisini, yanma ısısını düşürmek üzere tasarlanmış valfler ve soğutucular gibi ürünlerini de sergiledi.

Dizel soğuk-start ve ateşleme teknolojileri, fanlar ve fan motorlarını içeren Visctronic®fan motorları, BorgWarner’in tüm tekerleklerden çekiş (AWD) bağlantıları için özel geliştirilmiş kaplin pompaları, yağlar ve yağ filtreleri de kapsamlı ürün portföyünü tamamlayacak şekilde sergilendi.

BorgWarner olarak otomotiv yedek parça için dünyanın önde gelen ticaret fuarında geniş teknolojik uzmanlıklarını sunmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden şirketin İcra Kurulu Başkanı James R. Verrier; “Automechanika fuarında müşteriler, yakıt ekonomisini iyileştirmek emisyonlarını azaltmak ve performansı artırmak için tasarlanmış geniş ürün yelpazesine sahip güç aktarım çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için fırsat buluyorlar” dedi.

Profesyonelce turboşarjların yeniden üretilmesinde en yüksek seviyedeki üretim tekniklerini kullanan BorgWarner, yıpranmış ve küçük parçaları, seri üretim orijinal parçalar ile değiştirir. Yeniden üretilmiş turboşarjlar, seri üretim ürünlerdeki gibi aynı sıkı kalite kontrollerinden geçmesi gerekiyor. Orijinal ekipman kalite standartlarında üretilen, yeniden üretilmiş turboşarjlar bir maliyet verimliliği ve çevre dostu bir alternatif sunar.

Wahler firmasının satın alınması ile BorgWarner orijinal ekipman kalitesinde egzoz gazı ve sıcaklık yönetimi için yenilikçi özelleştirilmiş ürünler sunarak, EGR valfleri, tüpler ve soğutucular portföyünü genişletti. Örneğin, içten yanmalı motorlarda kullanılan çeşitli uygulamalar ve teknolojiler farklı işletim özelliklerini ve çalışma modlarını içeren termostatlar gerektirir. BorgWarner termostatlar daha iyi yakıt ekonomisi ve düşük emisyon için motor sıcaklığını optimize etmek için son derece hassas soğutma kontrolünü sunuyor.

Turboşarj ve EGR teknolojisine ek olarak BorgWarner kaplin pompaları ve özel olarak yenilme pazarının talepleri doğrultusunda AWD sürüş kaplinleri için özel geliştirilmiş yağ ve yağ filtrelerini sergiledi. Jenerasyon I ve Jenerasyon II-V olmak üzere iki yağ tipi mevcut. BorgWarner yağ filtreleri ile birlikte özel yağ kullanıldığında sabit yağ akışı sağlar ve AWD kaplinleri optimum araç çekişi ve yol tutuşunu sağlayacak şekilde gücü ön ve arka tekerlekler arasında dağıtır.

42B Visctronic fan motoru gibi fanlar ve fan motorları seçenekleri de fuarda ziyaretçilerle buluşturuldu. Özel olarak kalibre edilmiş yazılımı aracılığıyla motorun elektronik kontrol ünitesi ile iletişim kuran BorgWarner Visctronic fan motorları sürekli olarak motorun soğutma ihtiyaçlarına doğrudan cevap veriyor. Soğutmaya ihtiyaç kalmadığında ise Visctronic teknolojisiyle boşa alarak ya da minimum hızda dönerek güç tüketimini düşürür. Daha fazla soğutma gerektiğinde fan motoru yeniden verimli hava soğutma sağlamak için çalışır.

Bu konularıda İnceleyebilirsin