Autopromotec 2015 Fuarı’nın Onur Konuğu Ülke Türkiye

İtalya’nın Bologna şehrinde 2 yılda bir yapılan Avrupa’nın en büyük otomotiv yan sanayi ve servis ekipmanları fuarlarından biri olan Autopromotec 2015 Fuarı’na Türkiye onur konuğu ülke olarak katılıyor. 20 – 24 Mayıs 2015 tarihlerinde 26. kez gerçekleştirilecek olan Fuar’a Türkiye onur konuğu ülke olarak ilk kez milli katılım gerçekleştirecek.

Uludağ İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirilecek olan mili katılımın Türkiye’nin gövde gösterisine dönüşmesi bekleniyor. Fuarda, Türkiye ve Türk katılımcılarına yönelik birçok etkinlik planlanıyor. Bunlar arasında, farklı ülkelerden düzenlenen alım heyetleri ile Türkiye milli katılım alanında yapılacak olan ikili görüşmeler ve Türkiye konulu bir seminer organizasyonu da yer almakta. Türkiye’nin, 1968 yılından bu yana yapılan Fuar’ın ilk onur konuğu ülkesi olması dolayısıyla yalnızca Türkiye’ye özel yapılacak olan bu çalışmalar, Türk katılımcılara yeni iş fırsatları sunuyor.

Türk firma katılımcı sayısı %100 arttı
Türk firmalar Autopromotec’e her geçen sayıda daha fazla ilgili gösteriyor. 2013 yılında yapılan son Fuar’da Türk firma katılımcı sayısı 2013’e göre %100’ün üzerinde artış gösterdi. 2013 yılında 25. kez yapılan fuarın, %40’ı yabancı olmak üzere 1.514 katılımcısı oldu. 2015’de Türkiye’den katılan firma sayısının 30’u aşması bekleniyor.

Autopromotec Fuarı Türk pazarı danışmanı “Sancar Danışmanlık” Türk firmaların katılımının fuara hareket getirdiğini söyledi.

“Autopromotec” adına Türkiye’deki tanıtım ve satış çalışmalarını titizlikle yürüten Sancar Danışmanlık Müdürü Adnan Tolga Sancar: “Uludağ İhracatçı Birlikleri desteğiyle organize edilen Türk milli katılımı Türk sanayicisini, Avrupa ve İtalya’nın otomotiv üretim merkezine taşıyarak, yeni işbirliklerine fırsat tanıyacak. Autopromotec, bu yıl, Türkiye’yi onur konuğu ülke ilan etti. Bu, 1968 yılından bu yana, Fuarda ilk kez yapılan bir uygulama. Fuar süresince gerçekleştirilecek, Türklere özel ikili görüşmeler ve Türkiye seminerinin Türk katılımcılara büyük katkılar sağlayacağını düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

Türkiye’den Fuarı ziyarete gitmek isteyen alıcı firmalar Autopromotec tarafından konuk edilecek
Fuara alım amaçlı gidecek olan Türk firmaların uçak biletleri, konaklama giderleri ve İtalya’daki transfer giderleri Autopromotec tarafından karşılanıyor. Firmalar diğer ülkelerden gelecek olan alım heyetleri ile birlikte özel olarak ağırlanacak ve talep ettikleri ürünleri yapan firmalar ile ikili görüşmeler gerçekleştirecekler. Sınırlı kontenjan için yapılacak başvurular Sancar Danışmanlık tarafından kabul ediliyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin