Automechanika Frankfurt 2014 Düzenlendi

Uluslararası otomotiv endüstrisi 16-20 Eylül 2014 tarihlerinde Almanya’da düzenlenen Automechanika Frankfurt 2014 Fuarı’nda bir araya geldi. Fuarda 71 ülkeden 4.631 firmanın yaklaşık 140 bin uluslararası ziyaretçiye yeni ürün ve hizmetlerini tanıtma imkanı bulduğu kaydedildi. Türkiye’den 261 firma katılımcı olarak yer aldı ve Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok firma da fuar katılımcısıydı.

İki yılda bir düzenlenen ve bu yıl 23. kez kapılarını ziyaretçilerine açan dünyanın otomotiv yedek parça alanındaki en önemli etkinlikleri arasında yer alan Automechanika Frankfurt Fuarına katılan uluslararası ziyaretçi oranı önceki fuara göre artarak yüzde 60 oranına ulaştı. Otomobil yedek parçaları temelinde tanınan fuarda bu yıl ticari araçlar alanında dünya pazarında yeni ürün ve gelişmeler de ziyaretçilerin ilgisine sunuldu.

Fuar katılımcılarının ticari araçlar sektörüne yönelik ürünlerine yer vermeleri fuar ziyaretçileri tarafından memnuniyetle karşılandı. Ticari araçlar ziyaretçilerinin bu alanda ihtisas sahibi katılımcı firmalara daha kolay ulaşmasını sağlayan “Truck Competence” (Kamyon-Çekici Uzmanlığı) sınıflandırması altında 1.000’i aşkın firma yer aldı.

Ayrıca Automechanika Frankfurt Fuarında traktörler ve tarım makinaları için hizmet veren firmalar da yer aldı. Tarım makinaları yedek parçası alanında uzmanlaşan firmalar, traktör tamiri ve onarımına yönelen atölyelere bu konuda geliştirdikleri ürünleri tanıtma imkanını buldu.

Bir sonraki Automechanika Frankfurt Fuarı’nın 13-17 Eylül 2016 tarihlerinde yapılacağı duyuruldu.

Bu konularıda İnceleyebilirsin