Automechanika Dubai Ödülleri’ne rekor sayıda başvuru yapıldı

Automechanika Dubai Ödülleri, bölgenin otomotiv yenileme pazarı ve hizmet sektörünün en iyilerini kutlamak ve onurlandırmak üzere üçüncü kez geri döndü.

2-4 Ekim tarihleri arasında Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde (DWTC) düzenlenen ve otomotiv yenileme pazarı endüstrisi için Orta Doğu ve Afrika’nın en büyük uluslararası ticaret fuarı olan üç günlük Automechanika Dubai’nin ikinci sabahında düzenlenen bu yılki ödüllere on dalda 399 katılımla rekor kırıldı.

“Bu yılki ödüllerimiz sektörün değişen doğasını büyük ölçüde yansıtıyor”

Bölgesel ve uluslararası üst düzey sektör jürilerinden oluşan saygın bir panel tarafından 30 finaliste indirilen bu yılki etkinlik, 3 Ekim sabahı fuarla birlikte düzenlenecek ödül töreni sırasında açıklanacak özel bir takdir ödülü de dahil olmak üzere birçok yeni kategoriyi de içeriyor.

MENA bölgesinde otomotiv sektöründe önemli etki yaratan kişi ve kuruluşların ödüllendirildiği ilk platform olan 2023 ödülleri, sektörde fark yaratan hizmet sağlayıcıları, kişileri, dijitalleşmeyi, ürünleri ve liderleri kutluyor.

Automechanika Dubai’nin organizatörü Messe Frankfurt Middle East’in Portföy Direktörü Mahmut Gazi Biliközen şunları söyledi: “Bu yılki ödüllerimiz sektörün değişen doğasını büyük ölçüde yansıtıyor – ilk kez yılın dijital ürününün yanı sıra yılın dijitalleşme projesi için de bir ödül veriyoruz.

Yılın Start-Up’ı ödülü Autobia, AutoSmart Technology

“Yeni Yılın Start-up’ı kategorimiz de son zamanlarda sektörde gördüğümüz tüm yeniliklere ışık tutuyor ve çığır açan ‘Otomotivde Kadın’ kategorimize ilgi bir kez daha arttı.” Otomotiv Yenileme Pazarı’nda Kadınlar kategorisinin finalistleri Mary Munyao, YNA Kenya; Nisreen Akhter, Star Composed Chemicals MFG LLC; ve Shubhra Srivastava, GaragePlug Inc.

Yeni Yılın Dijitalleşme Projesi kategorisi için jüri üyeleri başvuruları üç finaliste indirdi: GaragePlug Inc., Autobia ve Arabian Automobiles Company. Yılın Start-Up’ı ödülü Autobia, AutoSmart Technology ve Ennoventure’ı karşı karşıya getirdi.

Yılın Dijital Ürünü ödülü için son üçe kalan şirketler ise Autosmart Technology’den AutoSmart Audit, Ennoventure’dan Encrypto ve Frondesk Technology and Solutions’dan Frondesk Digital Platform oldu.

D Luxe Car Care geniş çaplı bir yarışmada kısa listeye kaldı

Almanya, İtalya, Fransa, İspanya, BAE ve Avustralya’yı temsil eden uluslararası finalistler Yılın Ürünü kategorisinde yarışacak. Brembo Beyond Geenance Kit, Ennoventure’dan Encrypto; GS27’nin eko-sertifikalı bakım serisi ‘PURE’; Martech Corporation’dan GuniWheel, Hella’dan SSL HD aydınlatma ve Clutch Industries’den UniClutch.

Diğer yandan, Al Shirawi Enterpises LLC, Munich Motor Works ve Arabian Automobiles Company – Aweer, Royal Swiss Auto, Eurodiesel Services ve Orient Motors LLC Yılın Kaportacısı, Yılın Atölyesi – Binek Araç ve Yılın Servis Sağlayıcısı – Ticari Araç kategorilerinde kısa listeye kaldı. Ödülleri tamamlayan Performansion ve D Luxe Car Care, merakla beklenen Yılın Özelleştirme Uzmanı kategorisinde kısa listeye kaldı.

Bu konularıda İnceleyebilirsin