ZF TRW Global Electronics, Gelişmiş Emniyet Sistemleri ve Otomatikleşmiş Sürüşün Geleceğini Yeni Merkezinden Şekillendirecek

Detroit şehrinin Farmington Hills bölgesinde yer alan bu yeni bina, ZF TRW Global Electronics'in merkezi olarak hizmet verecek. 600’den fazla elektronik uzmanının çalışacağı bu merkez; sürücü yardımı, yolcu güvenliği ve Radyo Frekans elektronik ürün gruplarında kapsamlı testler yapılmasına olanak sağlayacak.

ZF AG'ye bağlı Aktif ve Pasif Emniyet Sistemleri Bölümü olan ZF TRW, yeni merkez binasıyla küresel elektronik sistemleri alanındaki çalışmalarını daha da ilerletmeyi planlıyor.

 

Yeni merkez, en son teknoloji binalardan oluşan 171.000 metre karelik ofis ve laboratuvar alanından oluşuyor. ZF TRW, 2016 yılının ilk yarısında binanın tam olarak hizmete girmesini planlıyor.

ZF TRW Başkan Yardımcısı ve Operasyon Direktörü Mark Stewart konuyla ilgili şunları söyledi: "Son yıllarda elektronik ürün gamımız inanılmaz hızlı bir şekilde gelişti. Bu gelişmelere en iyi örnek mevcut Farmington Hills tesislerinde tasarlanan ve geliştirilen araç kamera sistemleri gibi sürücü yardım sistemleridir. Bu gibi gelişmeler yeni merkezimizi açma konusunda ön ayak olmuşlardır. Yeni binamızda küresel otomotiv endüstrisi için en son teknoloji ürünleri geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

ZF TRW Global Electronics Engineering Başkan Yardımcısı Ken Kaiser yeni merkezin açılışıyla ilgili şunları söyledi: “Bir sonraki adımı atarak işlerimizi daha da büyüteceğimiz için çok mutluyuz. Birbirinden yetenekli mühendis ve teknisyenlerimiz, yeni laboratuvar ve araç test merkezlerimiz sayesinde en son teknoloji ürünler geliştirmeye devam edeceklerdir. Bu büyümeyle birlikte yeni mühendis ve teknisyenlere de istihdam sağlamayı düşünüyoruz.”

Bu ürünler arasında ZF TRW'nin gelişmiş emniyet test protokollerini, yarım ila tam otomatik sürüş işlevlerini destekleyen hem tek lensli hem de Tri-cam üç lensli versiyonlarına sahip S-Cam araç kameraları bulunmaktadır. ZF TRW’nin kamera ve radar teknolojileri şu özelliklere de sahiptir; akıllı hız kontrol sistemleri, şerit takip sistemleri, otomatik acil fren ve direksiyon yardım sistemleri ve çarpışma hafifletici sistemleri.

 

ZF TRW, gelişmiş elektronik emniyet sistemlerinin tasarımı, Ar-Ge faaliyetleri ve ürün tedariğinde lider konumdadır. ZF TRW’nin geliştirdiği bu sistemler arasında sürücüye yardımcı olan çevresel algılama ve kontrol sistemleri (kamera, radar ve safety domain elektronik kontrol üniteleri), yolcu emniyet sistemleri (çarpma sensörleri ve hava yastığı kontrol üniterleri), radyo frekans ürünleri (lastik basınç sistemleri, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemleri) gibi sistemlerin yanı sıra elektrikli direksiyon ve elektronik fren kontrol sistemleri gibi gelişmiş elektronik sistemler yer almaktadır.

Bu konularıda İnceleyebilirsin