Zenith, 2012 Saat Modellerini De Cenevre’de Sundu

Zenith, Cenevre Hotel Kempinski’de gerçekleştirdiği resepsiyonda yeni modellerini görücüye çıkardı. Dünyanın her yanından basın mensuplarının ve perakendecilerin bir araya geldiği resepsiyon tüm dünyadan Zenith tutkunlarını ağırladı.

Zenith, 15 Ocak Cenevre Hotel Kempinski’deki görkemli bir süitte El Primero Koleksiyonu ve en son modelleri Chronomaster Open Grande Date Moon & Sunphase ve Chronomaster 1969’u tanıttı. Coşkulu geçen resepsiyonda dünyanın her yanından basın mensupları ve perakendeciler bir araya geldi.

Resepsiyona katılan Pascal Zuberbühler (İsviçreli eski futbolcu) ile markanın öncü ruhunu yakalayan Albay John Blashford-Snell gibi uluslararası ünlü konuklar, varlıklarıyla Zenith’i onurlandırdı. Zenith’in 2012 yılı için hazırladığı en son modelleri sunumu, 20 Ocak 2012 tarihine kadar devam etti.

Zenith ‘Yüksek Saatçilik’ alanında üretim yapan çok az üreticiden biri olma özelliği taşıyor. Yüksek Saatçilik; tamamı mekanik, çok komplike saatlerin elle yapılması ve bunların çalışması esasına dayanıyor. Ayrıca Zenith, bir saatin her bir parçasını kendisi üretiyor. Ve her bir parça şüphesiz 1865’ten beri elde yapılıyor. Böyle bir saatin üretim süresi komplikasyonuna göre 8 ayı bulabiliyor. Kimi saatin tek bir ustası olabildiği birden çok ustası da olabiliyor.

Dünya üzerinde en prestijli saat üreticilerinden Zenith’te tüm modeller komplike yüksek teknolojiye sahip.

Zenith’e Üç Ödül Birden

1996’dan buyana devam eden “Presee Yılın Saatleri” ödülleri, Viyana’da düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Son zamanların en çok konuşulan saat markası olan Zenith, üç ödülü daha müzesine götürdü. Zenith Heritage Ultra Thin Lady Moonphase, “Feminen Estetik ve Cazibe” kategorisinde Almanya ve Avusturya birincisi olurken, Captain Winsor ise “Küçük Komplikasyon” alanında Avusturya birincisi oldu.

Geneva Watchmaking Grand Prix’de Christophe Colomb Equation of Time ile “En Komplike Saat” ödülünü de kazanan Zenith, 2011’i üç ödülle kapattı.146 yıllık geçmişine 2,500 ödül sığdıran Zenith, 2012’de de yeni ödülleri müzesine götürmeye hazırlanıyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin