YPG Arama Konferansı Yapıldı

Yenileme pazarının sorunlarına çözüm üretmek için çalışan Yenileme Pazarı Geliştirme Derneği (YPG); derneğin stratejilerini geliştirmek için gerekli eylem planlarını belirlemek amacıyla 16 Haziran 2014 günü Mövenpick Hotel İstanbul’da, bir Arama Konferansı gerçekleştirdi.

“Ortak akıl” oluşturmayı amaçlayan Arama Konferansı farklı paydaşların katılımıyla oluşturulan bir planlama yöntemi. Konferans dünyada ve Türkiye’de katılımlı yöntemler konusunda 700’ü aşkın uygulama gerçekleştirmiş olan Arama Katılımlı Yönetim Danışmanlığı tarafından, Prof. Dr. Oğuz Babüroğlu önderliğinde dernek üyeleriyle birlikte gerçekleştirildi.

Otomotiv yenileme pazarında yer alan oyuncularını buluşturan konferansta sektörün kamuoyunda doğru tanınması konusu da ele alındı. Ulaşım ve taşımacılık bakımından hayati öneme sahip olan otomotiv yenileme pazarının taleplerinin ilgili kurum ve kuruluşlara daha güçlü bir şekildi aktarılmasında YPG’nin üstlenebileceği görevler de ele alındı.

Otomotiv bağımsız yenileme pazarının ülkemizde gelişmesine ve büyümesine katkı sağlamak amacıyla 1995 yılında otomotiv parça üreticileri ve parça dağıtıcıları tarafından kurulmuş olan YPG, bu alanda uluslararası faaliyet gösteren ve otomotiv bağımsız yenileme pazarında serbest ve adil bir piyasa rekabetinin korunması için AB platformunda çalışmalar yapan FIGIEFA’nın üyesi.

Dernek yenileme pazarının gelişimine katkıda bulunmak için sektörle ilgili yayınlanan yeni tebliğ ve rekabet kanunlarını takip ediyor. Ayrıca dernek bu gelişmeleri üyeleriyle, sektör temsilcileriyle ve diğer ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşarak, yenileme pazarına sunulan ürün ve hizmetlerin kalitesini yükseltmek için çalışmalar yapıyor.

2000 yılında AB entegrasyon sürecine uyum sağlamak için Avrupa’daki bağımsız yenileme pazarında faaliyet gösteren ve YPG benzeri bağımsız derneklerin üye olduğu FIGIEFA’ya üye olmuştu.

Bu konularıda İnceleyebilirsin