YPG Arama Konferansı Sonuçlarını Üyeleriyle Paylaştı

Yenileme Pazarı Geliştirme Derneği Üyeleri 24 Ekim 2014 tarihinde Adile Sultan Sarayı’nda bir araya geldi. Gündemdeki konular hakkında fikir alışverişi yapılan toplantıda “Arama Konferansı” sonuçları paylaşıldı ve derneğe yeni üye olan firmalara üyelik belgeleri takdim edildi.

“Ortak akıl” oluşturmak amacıyla 16 Haziran 2014 günü gerçekleşen Arama Konferansı farklı paydaşların katılımıyla oluşturulan bir planlama yöntemidir. Konferans dünyada ve Türkiye’de katılımlı yöntemler konusunda 700’ü aşkın uygulama gerçekleştirmiş olan ARAMA Katılımlı Yönetim Danışmanlığı tarafından, Prof. Dr. Oğuz Babüroğlu önderliğinde dernek üyeleriyle birlikte gerçekleştirilmişti.

Otomotiv bağımsız yenileme pazarının ülkemizde gelişmesine ve büyümesine katkı sağlamak amacıyla 1995 yılında otomotiv parça üreticileri ve parça dağıtıcıları tarafından kurulmuş olan YPG, bu alanda uluslararası faaliyet gösteren ve otomotiv bağımsız yenileme pazarında serbest ve adil bir piyasa rekabetinin korunması için AB platformunda çalışmalar yapan FIGIEFA’nın üyesidir.

Katılımın yoğun olduğu toplantı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Urgancılar’ın sektörün geleceği ve YPG’nin, sektörün gelişimindeki rolü hakkındaki açılış konuşması ile başladı.

Daha sonra Yenileme Pazarı Geliştirme Derneği Genel Sekreteri Rıfat Perahya dernek üyesi katılımcılara yapılan ve planlanan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Dernek tarafından üyelerin katılımı ile Prof. Dr. Oğuz Babüroğlu’nun liderliğinde gerçekleştirilmiş olan “Arama Konferansı”nın sonuçları, yine Oğuz Babüroğlu tarafından bir sunum eşliğinde katılımcılara aktarıldı.

Arama Konferansı ile YPG, sektörün daha doğru tanınmasını sağlamayı ve daha örgütlü bir yapıya kavuşmasını hedefliyor. Adil rekabet koşullarının oluşması için çalışmalar yürüten dernek, uluslararası gelişmeleri de yakından takip ediyor.

Sektörel sohbet ile devam eden yemek sonrasında yönetim kurulu üyeleri yeni üyelerin katılım sertifikalarını takdim ettiler.

2014 yılı sonuna kadar gerçekleştirilebilecek kısa vadeli eylem planının da belirlendiği toplantı, keyifli yemek ve sohbet ile sonlandı.

Bu konularıda İnceleyebilirsin