Yerli Bajaj Discover Ailesi Büyüyor

Türkiye’de Kuralkan Holding çatısı altında temsil edilen ve dünyanın en büyük motosiklet üreticileri arasında yer alan Bajaj markası, ülkemizde satışa sunulan commuter sınıfındaki iddialı modellerine bir yenisini daha ekliyor. Temmuz sonundan itibaren 4 bin 800 TL’lik fiyatıyla satışa sunulan olan Bajaj Discover 150S, motosiklet pazarında en önemli paya sahip, bireysel ve ticari kullanımda en çok tercih edilen commuter sınıfı motosikletler arasında performansın yanı sıra fiyatı ve yakıt ekonomisiyle de dikkat çekiyor.

Dünyanın en büyük 3. motosiklet üreticisi olan Hintli Bajaj Auto’nun ülkemizdeki temsilcisi Kuralkan Holding tarafından ülkemizde üretilmeye başlanan Discover 150S modeli, Temmuz ayı sonu itibariyle satışa sunuldu. Anahtar teslim 4 bin 800 TL’lik satış fiyatıyla dikkat çeken Bajaj Discover 150S; performans ve yakıt ekonomisinin yanı sıra, çarpıcı tasarımı, düşük bakım maliyeti ve konfor odaklı donanımıyla da bireysel ve ticari kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen modellerden biri olmayı hedefliyor. Vitesli motosiklet kullanmaya yeni başlayacaklar için de ideal bir model olan Bajaj Discover 150S, standart donanım olarak sunduğu teknolojik ayrıntılarla da sınıfındaki diğer modellerden farklılaşıyor.

Commuter Sınıfındaki En Ekonomik Yüksek Teknoloji
Bajaj Discover 150S’in 150 cc’lik, 4 valfli, DTS-i teknolojisine sahip çift bujili motoru, 14.5 HP’lik güç üretiyor ve özellikle çekiş gücü arayan kullanıcılar için ideal bir seçenek sunuyor. Yine sınıfında bir ilk olarak “Nitrox Tekli Amortisör” kullanılan Discover 150S, üstün sürüş keyfini benzersiz bir konforla birleştiriyor. Güvenlik donanımında da sınıfında ilk kez standart disk fren yerine papatya disk fren kullanılan Discover 150S, bu sayede daha fazla yüzey alanıyla daha iyi fren soğutması ve daha güvenli sürüş sağlıyor. Doğrudan aküye bağlı DC ön far özelliğiyle klasik ön farlarda görülen ve ışık şiddetini etkileyen hıza bağlı dalgalanmaların önüne geçiliyor ve güvenli sürüş için önemli bir ayrıntı daha Discover 150S’te standart olarak kullanıcılara sunuluyor. Commuter sınıfındaki motosikletlerden görünüşüyle de farklılaşan Bajaj Discover ailesinin yeni üyesi Discover 150S, Discover 150F modeline göre daha sade bir tasarıma sahip. Bağımsız kullanıcı testlerinde 100 kilometrede 2.5 litre yakıt tüketen Discover 150 serisi, bir depoyla 400 kilometrenin üstünde yol yapmayı kolaylıkla mümkün kılıyor. İlk bakımı 500 – 750 kilometre arasında yapılan motosikletin sonraki bakımları ise 5000 kilometrede bir gerçekleşiyor ve sınıfındaki en düşük bakım maliyetine sahip model olarak dikkat çekiyor.

Japon markalı motosikletlerin seviyesinde teknoloji ve üretim kalitesinin yanı sıra Çin markalı motosikletlerle yarışacak fiyat skalasına sahip olmasıyla farkındalığını arttıran Bajaj markası, Türkiye çapında Kuralkan Holding tarafından oluşturulan 151 adet yetkili servis ve 127 adet yetkili bayili yaygın satış/satış sonrası ağına sahip olmasıyla da bir adım öne çıkıyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin