Yeni Peugeot 208 Enerji Patlaması Yaşatacak

Avrupa’da markanın en çok satılan modeli olan Peugeot 208 kabuk değiştiriyor. İddialı stilini bir adım daha öteye taşıyan 208, standart LED 3D farlar, ışıldayan Orange Power gibi yepyeni renkler ve yeni kişiselleştirme aksesuarları ile şimdi daha da sportif ve dinamik biçimde kendini gösteriyor.

Active City Brake, MirrorScreen, Geri Vites Kamerası ve Park Assist gibi yeni teknolojik donanımlar ile aracın şehir içinde kullanımı daha da kolaylaştırıldı. Ayrıca 100 km’de sadece 3 litre tüketim ve 79g CO2/km emisyon değerine ulaşan dünyanın en tutumlu içten yanmalı motoru başta olmak üzere PureTech ve BlueHDi motor seçenekleri en son Euro 6 standartlarını karşılıyor. Mayıs ayında İstanbul AutoShow Fuarı’nda sergilenecek olan Yeni Peugeot 208 yılın son çeyreğinde Türkiye pazarına sunulacak.

Toplam pazar satışlarının yaklaşık yüzde 30’unu oluşturan B segmenti Avrupa pazarının miktar yönünden en büyük ikinci segmentidir. Çok sayıda model ve siluete rağmen (özellikle SUV/CUV), satılan 3 araçtan 2’den fazlasını temsil eden kompakt hatchback bu segmentte açık ara lider modeldir. Ve Peugeot 208 rekabetin git gide yoğunlaştığı bu segmentin kilit oyuncusu olmaya devam ediyor.

200 serilerinin tarihsel ağırlığından ve markanın bilgi birikiminden güç alan Peugeot 208, yakında 1.000.000 adet satışa ulaşacak. Şehirli SUV modeli Peugeot 2008 ile birlikte Peugeot’nun 2014 yılında Avrupa pazarının B segmentindeki satışlar bazında podyumdaki yerini korumasını sağlıyor. Böylece, ilk bakıştan itibaren, Yeni Peugeot 208, daha iddialı, sağlam ve sportif yeni tarzı ile baştan çıkarıyor.

Ön tasarım, araca daha keskin ve aslansı bir bakış kazandıran yeni çift renkli farlar, siyah ve krom maskeler ve teknolojik LED’li ışıklı imza ile vurgulanıyor. Yandan bakıldığında, modelin modern ve dinamik boyutları ve üzerinde ayrıntılı şekilde çalışılmış tasarımı korundu. Yeni Peugeot 208’in profili ise farklılaştırılmasına katkıda bulunan yeni donanımlar ile ayırt ediliyor. Modelin hem şık ve hem de spor yanını güçlendiren krom ayna gövdeleri bundan böyle 3. seviyeden itibaren standart olarak sunuluyor.

Benzer Konular

Arkada, stop lambaları ve yeni LED’li 3D ışık pençeleri şaşırtıcı çizgileriyle büyülüyor. Tamamen homojen görüntüleri, kırmızı sıcak opal renkleri ve derin 3D efektleri onları teknolojinin gerçek mücevherleri haline getiriyor. Peugeot tarzının sembolü arslan pençesi arka farlar 208 gamının tümünde sunuluyor.

Yeni Peugeot 208’in içinde, lansmanından bu yana müşteriler tarafından beğenilen yenilikçi kokpit Peugeot i-Cockpit dikkat çekiyor. Güvenli, heyecan verici ve hassas sürüş sağlayan bu yeni konsept ilk kez 2012 yılında Peugeot 208’de sunuldu, ardından Peugeot 2008 ve 308’lerde kullanıldı. Peugeot i-Cokpit kompakt direksiyon simidi, göz hizasında gösterge paneli ve 7”geniş dokunmatik ekrandan oluşuyor.

İkinci donanım seviyesinden itibaren sunulan 7″ geniş dokunmatik ekran, radyo, navigasyon, telefon ve yol bilgisayarı gibi çeşitli araç fonksiyonlarına erişimi kolaylaştırıyor. Buna ek olarak, Bluetooth bağlantısı, USB gibi mobil uygulamaları ve bu uygulamalardan tam anlamıyla yararlanmak için akıllı telefon ekranının araç ekranı üzerine taşınmasını sağlayan yeni MirrorScreen sistemini barındırıyor.

Yeni Peugeot 208 gamının renk ve boya paleti (opak, metalik, sedefli) yepyeni renklerle zenginleştirildi. 13 renkten oluşan zengin çeşitli gam, farklılaşma arayışında olan müşterilerin artan ihtiyacına cevap veriyor.

Yeni turuncu POWER metalik renk dinamizm, gençlik ve tazelik hissi yayıyor. Işıkta canlı ve pullu görünümü ile parıldayan ve araç ile sürücüsünü ön plana çıkaran neşeli, büyük rağbet gören bir renk. Başka renkler de yakında açıklanacak.

Bu konularıda İnceleyebilirsin