YENİ NESİL PROFESYONEL SERVİS: VAVASERVICE

VavaService İle Aracınızın İhtiyaç Duyabileceği Tüm Bakımlar Hizmetinizde!

Yılın ilk yarısında 20 bin araç satışıyla 500 milyon dolar gelir elde eden VavaCars, Nisan ayında faaliyete başlayan Türkiye’nin en büyük araç ekspertiz ve yenileme merkezi olan (18 bin metrekare) Pendik tesisinin çalışmalarını kapsamlı şekilde tanıtmak için 30 Eylül’de toplantı düzenledi. Pendik tesisinde sunulan hizmetler ve şirketin yeni projesi olan VavaService bu toplantıda tanıtıldı. Autoworld dergisi olarak bu dev tesisi sizin için gezdik ve ayrıntıları sizler için derledik.

Randevu oluşturduktan sonra araçların mekanik, kaporta veya kuaför ihtiyacına bölümlere yönlendiriliyor. Ayrıca talep doğrultusunda detaylı ekspertiz işlemine tabi tutuluyor. Şimdi bölümleri daha yakından inceleyelim.

EKSPERTİZ

Randevu oluşturup araç servis noktasına getirildi ve ardından araca oldukça detaylı bir ekspertiz raporu hazırlandı. Aracın eksikleri belirlendi ve ilgili bölümlere yönlendirilmesi sağlandı.

 

 

 

MEKANİK SERVİS

Araçlar ekspertiz işleminden sonra ihtiyaç doğrultusunda mekanik bölüme yönlendiriliyor. VavaService’in mekanik bölümü aynı anda 12 araca hizmet verebilecek büyüklükte. Arızalar profesyonel çalışanların elinde nokta atışı tespit edilip son teknoloji ürünlerle giderildi. Kaporta bölümüne yönlendirilmeden önce ön takım rot ve balans ayarları yapıldı. Daha sonra aracın mekaniği test edildi ve talep edildiyse kaporta bölümüne yönlendirildi.

 

 

KAPORTA

VavaService, kaporta bölümünde de titizliğini konuşturuyor. Kaporta bölümüne gelen aracın ilk olarak eksikleri tespit edildi. Aracın ihtiyacı halinde boyasız göçük düzeltimi, kaporta tamiri veya boya bölümüne aktarıldı. Sadece kaporta bölümünün kendi içerisinde bölümlere ayrılması ve her bölümün içerisinde alanında uzman kişilerin bulunması Vavaservice’i daha güvenilir ve kaliteli hale getiriyor. Bunlara ek olarak ekipmanların son teknoloji olması da dikkatimizden kaçmadı. Kaporta işlemi biten araçlar kuaför bölümüne yönlendirildi.

Benzer Konular

The BMW 3.0 CSL.

 

KUAFÖR

Kuaför bölümünde öncelikle özel kimyas al sıvılarla araç üzerindeki metal tozları ve benzeri istenmeyen materyallerden arındırıldı. Ardından müşterinin isteğine göre iç dış detaylı temizlik, pasta cila ve seramik kaplama gibi işlemlere tabi tutuldu. Bu arada biz de aracımıza iç detaylı temizlik ve pasta cila uygulaması yaptırdık. Tüm aşamalarda aracımızın başındaydık ve kendi araçları gibi özenli çalışmalarına şahit olduk.

 

Ülkemizde araç tamiri konusu ne yazık ki hala tartışmalı bir halde. Bazen çok fazla fiyatlarla karşılaşıyoruz, bazen arızamız giderilmiyor ve bazen de yeni arızalar meydana geliyor. Dolayısıyla içimiz rahat bir şekilde tamire vermekten çekiniyoruz veya güvenilir yer bulmak için çok fazla vakit harcıyoruz. Ancak VavaService bizi tüm bu zahmetlerden kurtarıyor.

Vavacars zaten bu işlemleri almış olduğu satışa sunmadan önce ikinci el araçlarda uygulamaktaydı. Alınan yeni karar doğrultusunda VavaService adıyla artık bu servis işlemleri bireysel kullanıcılara açıldı. Kendilerini bu girişimlerinden dolayı tebrik ediyoruz.

Bu konularıda İnceleyebilirsin