XLV-AIR Ssangyong’un Geleceğinden İzler Taşıyor

SsangYong’un ilk kez dünyanın en büyük fuarlarından Frankfurt Motor Show IAA 2015’de tanıttığı XLV-AIR, SsangYong’un tasarımsal üretim kavramının son evrimi olarak Frankfurt Motor Show’a damga vurdu.

SsangYong CEO’su Mr.Choi’n sunumuyla SsangYong severlerle tanışan , XLV-AIR ile kendine özgü SUV gövde tasarımını spor coupe tasarımıyla bir araya getirdi.

XLV-AIR geleceğin vizyonunu yansıtıyor
XLV-AIR dışarıdan sportif ve dinamik tasarım sunarken, Tivoli’den 279 mm daha uzun gövde yapısı ve Tivoli’nin 423 litre bagaj hacmine karşılık 720 litre bagaj hacmiyle sınıfında lider bir iç alan sunuyor. XLV-AIR akıllı telefonunuzu araçtaki 7 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekranına kolay entegre edebilmeyi sağlayan “smart connectivity” özelliğini kullanıcısına sunuyor. Sürücü ve yolcu korumasını üst seviyelere taşımak üzere XLV-AIR ‘de bir diz yastığı da dahil olmak üzere yedi hava yastığı bulunuyor.

XLV-AIR’de heyecan verici ve akıllı araç kavramının altını çizen, ince ama dinamik karakter çizgileri gövde hacmi boyunca ritmik akıyor. Önde, bir kartalın kanatlarının yayılmasını andıran ve düzgün ince bir görünüm sergileyen, radyatör ızgarası ve farları arasında bütünleşiyor. Aracın ön hava girişi, yan eşikler, kapı aynaları ve çevresinde altında detaylandırmalar, kırmızı kullanımı ile dinamik erkeksi görüntünün altını çizen tampon yapısı konsept aracın karakterini yansıtıyor.

Ayrıca XLV-AIR’de Euro 6 ile uyumlu 1.6 litre benzinli /dizel motor, 6 vitesli otomatik /manuel şanzıman, iki tekerlekten çekiş veya dört tekerlekten çekiş seçenekleriyle eşleşiyor.

SsangYong, yeni tasarım konsepti ve üstün güvenlik özellikleriyle sürüş keyfini birlikte sunarak, geleceğe yönelik vizyonunu bir üst basamağa taşıyor.

Şahsuvaroğlu Dış Ticaret olarak 1966 yılında kurulan grup, Türkiye’de 11 markanın bayiliğini yapmış, uluslararası arenada 50 yıllık tecrübesiyle ve bu süreçte edinilen derin bilgi birikimiyle otomotiv sektöründe hizmet vermeye devam ediyor.

Ankara’da 30.000 metrekare alana kurulu 25 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen dünyanın en büyük SsangYong Plazası’nın da sahibi olan Şahsuvaroğlu Dış Ticaret, tamamen kendi yatırımı olan 13 plazasıyla birlikte 24 adet satış ve 44 adet servis noktasıyla tüm Türkiye’de Avrupa standartlarının üzerinde hizmet veriyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin