Volvo’nun Tercihi; BASF’nin Yeni Motor Soğutucusu Glysantin® G64®

BASF, Glysantin® G64® ile yeni bir motor soğutucusu tasarımını piyasaya sunuyor. İsveçli Volvo Car Corporation, global filosunda Glysantin®’in inovatif motor soğutucusu Glysantin® G64®’ü kullanan ilk otomotiv üreticisi oldu.

Volvo Cars Güç Aktarma Mekanizması Geliştirme Başkanı Michael Fleiss, “Emisyonların azaltılması ve yakıt ekonomisinin sağlanması, 21. yüzyılın en önemli zorluklarından biri. Biz de motor geliştirme çalışmalarımızı bu hedef doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Araçlarda boyut küçültme teknolojisini kullanan ilk üreticiler arasında yer alıyoruz. BASF’nin yeni motor soğutucusunu kullanarak ideal soğutma ürününü kullanmak konusunda da bir adım atıyoruz. Teknik performansa ek olarak, Volvo’nun temel değerleri arasında yer alan çevresel duyarlılık da BASF’nin Glysantin® G64® ürününü seçmemizde etkili oldu.” dedi.

BASF Yakıt ve Yağ Global İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Martin Widmann, “Glysantin® G64®, motor teknolojisindeki değişiklikler sonucunda doğdu. Yeni ürünümüz ile birlikte motor teknolojisinde daha fazla ilerleme sağlamak için doğru çözüme sahibiz.” dedi.

Motorların küçültülmesi, uzun yıllardır sektörün önemli gelişim alanlarından biri oldu. Bununla birlikte daha küçük motorlar, doğru motor soğutucusu ve sistemin sağlamlığı söz konusu olduğunda, yüksek standartlara ihtiyaç duyulmaya başlandı. Glysantin® G64®, Glysantin®’in her zamanki korozyon önleme özelliği ile küçük boyutlu, yüksek güce sahip motorlardaki ısı akışıyla da uyumlu. Arttırılmış ısıl kararlılığa sahip Glysantin® G64®, soğutma sisteminde gerekli ısı aktarımını sergileyerek modern yüksek performanslı motorların teknik gereksinimlerini tam olarak karşılıyor. Ürünün teknik performansı, gerekli sistem bakımını azaltıyor ve aynı zamanda motor sisteminin kullanım ömrünü de arttırıyor.

Glysantin® – Der Schutz-Garant
Glysantin® serisi içerisinde yer alan ürünler, motorları en zorlu iklim koşullarında bile korozyona, aşırı ısınmaya ve donmaya karşı güvenilir bir şekilde koruyor. BASF, Glysantin®’in patentini ilk olarak 1929 yılında aldı ve o zamandan beri de çok ilgi görmeye devam ediyor. Tescilli ürünler, büyük motor üreticilerinin çok sayıda OEM onayına sahip. BASF, Glysantin® serisinin son talepleri karşılamasını sağlamak üzere, dünya genelinde önde gelen otomobil tedarikçileri ile işbirliği içerisinde çalışıyor. BASF’nin yüksek performanslı motor soğutucuları, tüm motorlu araçlarda kullanılabiliyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin