Viaport, Bahar Rallisine Evsahipliği Yapacak

Türkiye’nin en güzel klasik otomobilleri 18 Nisan Cumartesi sabahı Viaport otoparkında meraklıları için görücüye çıkacak.

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen alışveriş ve yaşam merkezlerinden biri olan Viaport Asia, gelenekselleşen bahar rallisine ikinci kez ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Yüzü aşkın klasik otomobilin katılacağı bahar rallisi, yarış ve turing olmak üzere 2 ayrı kategoride gerçekleşecek.

Yüzü aşkın klasik otomobilin katılımıyla renkli bir şölene dönüşecek Bahar Rallisi, 18 Nisan Cumartesi günü saat 11:00’de, Viaport Asia- Crowne Plaza Kurtköy önünden start alacak. Uluslararası klasmanda yer alan ve Dünya Klasik Araçlar Federasyonu (FIVA) B Grubu Etkinlik kategorisinde düzenlenecek olan Bahar Rallisi, ilk gün Acarkent Coliseum’da son bulacak. İkinci gün Kadıköy ilçesinden start alacak olan klasik araçlar, İstanbul Anadolu Yakası sahil yolu boyunca ilerleyerek Cumhuriyet Köyü’nden devam edecek ve Viaport – Crowne Plaza Kurtköy’de finish çizgisine ulaşacak. Bu yıl 25. Yılını kutlayan Klasik Otomobil Klubü tarafından düzenlenecek yarış Mercedes desteğiyle, gerçekleşecek.

Tüm Klasikler Vİaport Otoparkında
“Mercedes-Benz Bahar Rallisi”ne 1950– 1975 yılları arasında üretilen Mercedes-Benz klasik araçların yanı sıra1940-1960 yılları arasında üretilen Buick, Oldsmobile, Pontiac, Plymouth, Chevrolet, Citroen markalı araçlar, 1965 – 1975 yılları arasında üretilen ve “muscle car” olarak tanımlanan Ford Mustang, Thunderbird, Mercury Cougar, Chevrolet Corvette, Camaro, Impala, Dodge Charger, Challanger ve1960 –1975 yıllarına ait Porsche, Alfa Romeo, Cadillac, Rolls Royce ve Volkswagen Carmann Ghia gibi araçlar katılacak. Her birinin ayrı ayrı hikayesi olan klasik otomobiller, hafta sonu boyunca İstanbul yollarında nostalji rüzgarları estirirerek keyifli görüntülere sahne olacak.

Bu konularıda İnceleyebilirsin