Üstün Kalitesi Schaeffler’e Dünya Çapında Ödül Kazandırdı

24 Schaeffler Tesisi, General Motors’tan “2014 Tedarikçi Kalite Mükemmeliyet Ödülü”nü alarak; dünya çapındaki kalitesiyle bir zafere imza attı.

General Motors (GM) dünya çapındaki 24 Schaeffler tesisini “2014 Tedarikçi Kalite Mükemmeliyet Ödülü” ile onurlandırdı. Ödüller, Schaeffler’ın ABD, Meksika, Brezilya, Çin, Hindistan, Kore, Almanya, Romanya, Macaristan ve Güney Afrika’daki üretim tesislerine verildi. Schaeffler Otomotiv Bölümü CEO’su Prof. Peter Pleus: “Ödüller, kalite standartlarının Schaeffler’in tüm üretim tesislerinde uygulandığını açıkça gösteriyor” dedi.

Ödül, GM’in sıkı yönetmeliklerine bağlı kalarak özellikle son on iki ayda yüksek başarı gösteren küresel tedarikçi ağındaki ortaklarına takdim edildi. GM bu gözde ödül için, dünya çapındaki 2.000’i aşkın tedarikçi arasından 310’unu seçti. Bu 310 ödülün 24’üne Schaeffler tesisleri uygun görüldü. Tedarikçiler kalite ve müşteri memnuniyeti gibi 13 kriter göz önüne alınarak değerlendirildi. Kalite faktörüne ek olarak, Schaeffler tesisleri sevkiyat güvenilirliği kategorisinde de puan kazandırdı.

GM Küresel Özel Müşteri Yöneticisi, Wendelin Backes, Eylül ayının sonunda Rüsselsheim, Almanya’da gerçekleşen ödül töreninde: “General Motors ödülleri Schaeffler’in istikrarlı ve güçlü kalite performansının bir göstergesidir. Geçen yılki 13 ödül ve 2012’deki 6 ödülün ardından, 2014’de aldığı bu iki düzine ödül hem yaptıklarının karşılığını temsil etmekte hem de motive edici niteliktedir” dedi.

Schaeffler, INA, LuK ve FAG ürün markaları ile rulmanlı yatak ve lineer sistem ürünleri üreticisi ve aynı zamanda otomotiv sanayi için yüksek hassasiyete sahip motor, şanzıman ve şasi uygulamalarına yönelik ürünler temin eden dünyaca tanınmış bir tedarikçidir. Küresel olarak faaliyet gösteren grup, 2013 yılında 11.2 milyar Euro tutarında satış hacmi gerçekleştirmiştir. Dünya genelinde 80.000’den fazla çalışana sahip olan Schaeffler, Almanya ve Avrupa’daki en büyük aile şirketlerinden biridir. 49 ülkede bulunan 170 konumu ile Schaeffler; üretim tesislerinden, Ar & Ge merkezlerinden, satış şirketlerinden , mühendislik ofislerinden ve eğitim merkezlerinden oluşan dünya çapında bir ağa sahiptir.

Müşteriye yakın olma, aktif çalışan gelişimi ve sürdürülebilir yönetimin yanında Schaeffler’ın başarısına etki eden en önemli faktörler yenilikçi ve yaratıcı olmasıdır. Şirketin 16 Ar-Ge merkezindeki yaklaşık 6.000 çalışanı pazarın ihtiyaçlarına uygun yeni çözümler için ürünler, teknolojiler ve süreçler geliştirmektedir. Schaeffler senelik 2.100 adet patent kaydı ve halihazırda sahip olduğu 20.000 adet aktif patent ile sektörde yenilikçilik alanında lider firmalar arasında yer almaktadır.

Bu konularıda İnceleyebilirsin