Üretim Lojistiğinde Müşterilerine Avantaj ve Değer Sunuyor

Borusan Lojistik, müşterilerinin tüm tedarik zinciri ihtiyaçlarını değerlendirerek onlara daha fazla değer yaratmak ve hem mühendislik bazlı hem de sektöre özel çözümler geliştirmek amacıyla Tedarik Zinciri Çözüm Geliştirme birimini kurdu. Şubat ayında faaliyetlerine başlayan ve Borusan Lojistik’in yurt içi operasyonlarında geçerli olan bu birim 4 farklı sektörel müdürlükten oluşuyor.

Üretim lojistiği alanında sunduğu yüksek kaliteli hizmetleri ile güvenilir bir çözüm ortağı olma amacıyla çalışmalarını sürdüren Borusan Lojistik, bu yeni yapılanmanın desteği sayesinde hedefe doğru güçlü bir ivme kazanmış oldu.

Yeni yapılanma Borusan Lojistik müşterilerine çok önemli avantajlar sağlayacak. Bu birim karşılıklı olarak belirlenen iyileştirme projelerinin zamanında tamamlanması için Borusan içerisinde müşterinin sesi olacak. Yine bu birim sayesinde birden fazla hizmet alan müşteriler sözleşme, ihale ve KPI konularında Borusan Lojistik’ten tek yetkili ile muhatap olacaklar. Sözleşme taahhütlerinin periyodik karşılıklı değerlendirmesi yapılacak. Tedarik Zinciri Çözüm Geliştirme birimi sektörel uzmanlık ile farklı uygulamaları ve olası ortak çözümleri bulup müşterileri ile paylaşacak.

Tedarik Zinciri Çözüm Geliştirme birimi Borusan Lojistik’in; müşterisine sahip çıkan, onun ihtiyaçlarını anlayarak proaktif bir yaklaşımla uzun vadeli stratejik çözümler geliştiren ve bunu müşterisi ile masa başında karşılıklı çalışarak yapan bir organizasyon haline gelmesine güçlü bir katkı sağlayacak.

Borusan, Birleşmiş Milletler Liderlik Grubu’nda
Birleşmiş Milletler Kadını Güçlendirme İlkeleri’ne imza atan kuruluşlar arasında yer alan ve bu alanda gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle rol model olan Borusan Holding, aldığı davet üzerine Birleşmiş Milletler Kadını Güçlendirme İlkeleri Liderlik Grubu’na Türkiye’den seçilen ilk ve tek şirket oldu.

Borusan’ın Liderlik Grubu üyeliğini değerlendiren Borusan Holding CEO’su Agah Uğur şunları söyledi: “Borusan olarak Liderlik Grubu’na seçilmemiz sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada kadını güçlendirme çalışmalarında örnek bir şirket haline geldiğimizi gösteriyor. Uyguladığımız eşitlikçi politikaların yanı sıra sanayide kadının çalışmasına destek olan Annemin İşi Benim Geleceğim projemiz ve kadınlara girişimciliğin kapılarını açan mikro kredi şubelerimizin de bu kararda etkili olduğunu görüyoruz. Borusan’ın kadını güçlendirme alanında global bir oyuncu olmasının hem şirketimiz, hem de ülkemiz için gurur verici olduğunu düşünüyorum. Borusan olarak bu alanda çalışmayı ve rol model olmayı kendimize ilke edindik çünkü daha güçlü bir ekonomi inşa etmek, daha adil bir toplum yaratmak, gelişim, sürdürülebilirlik ve insan hakları alanında gelişim sağlamak, toplumumuzun yaşam kalitesini artırmak istiyorsak önce kadını ekonomik ve sosyal hayatta güçlendirmemiz gerektiğine inanıyoruz.”

Borusan, dünya çapında bir aktör olarak tanınan Birleşmiş Milletler Kadını Güçlendirme İlkeleri Liderlik Grubu’na Türkiye’den katılan ilk ve tek şirket. Grup’ta Borusan Holding’in yanı sıra aralarında uluslararası tanınırlığı olan akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, emek örgütleri, kadın kuruluşları ve iş dünyası temsilcilerinin yer aldığı toplam 30 üye bulunuyor.

Avustralya İnsan Hakları Komisyonu Toplumsal Cinsiyet Ayrımcılığı Komiseri Elizabeth Broderick ile Pax World Funds CEO’su Joe Keefe’in eşbaşkanlığını yaptıkları grupta üyelerin önemli sorumlulukları bulunuyor. Deloitte, Shiseido gibi uluslararası şirketlerin yanı sıra Uluslararası Çalışma Örgütü ve Uluslararası Finans Kurumu gibi sivil toplum örgütleri de Liderlik Grubu’nun üyesi.

Üyeler tüm dünyada kadınları güçlendirmek için çalışan BM Kadını Güçlendirme İlkeleri (WEPs) ekiplerine imzacı sayısını artırmak için danışmanlık yapıyorlar. Üye şirketler bu ilkelerin uygulanması konusunda da WEPs ortaklıklarına danışmanlık yapıyor. Ayrıca iş dünyası ve toplumsal cinsiyet eşitliği; kurumsal sürdürülebilirlik ve kadınların ekonomik yönden gelişimi konularında farklı uzmanlık ve bakış açıları sağlıyorlar. Liderlik Grubu üyeleri aynı zamanda Kadını Güçlendirme İlkelerini taahhüt eden kurumlar olarak rol model olmak, bu ilkelere dünyadaki diğer şirketlerin de sahip çıkmasını sağlamak ve yayılımını gerçekleştirmek için çalışmakla yükümlüler.

Bu konularıda İnceleyebilirsin