Türkiye Otomotiv Sektörü İletişim ve Bilgilenme Kaynağı: AutoTurkey 2012

2011 yılında, 12 ulusal işletme ve hükümetten, 250 otomotiv üst düzey liderleri ile sağlanan yüksek katılımın ardından, AutoTurkey 2012, yerli ve dünya çapında otomotiv işletmeleri için ender büyüyen pazarda etkili öğrenme ve network kurma formu olmaya devam ediyor.

Hükümet destekli girişimler doğrultusunda, Türkiye otomotiv sektöründeki yerli ve ihracat büyümesini desteklemek için, AutoTurkey 2012 teması: “Dünya Çapında Tedarik için Yerel Ortaklık.”

Katılımcılara, 2013 üretim, tedarik zinciri, satın alma ve kaynak ve Ar-Ge ihtiyaç öngörülerini doğru bir şekilde sağlamak ve hızlı bir şekilde bundan yarar sağlamaları için tüm büyük, Türkiye OEM CEO’ları ve üst düzey yöneticileri tarafından: “2013 için Pazar Beklentileri”, “Yolcu, Tarım ve Ticari Araç Sektöründeki Sürekli Büyüme” ve “Yeni Model Girişimlerini Desteklemek için Bileşen Gereksinimi” konuları ele alınacak.

AutoTurkey katılımcıları arasında Türkiye otomotiv işletmelerinden üst düzey yöneticiler ve konu uzmanları, iş geliştirme, tedarik zinciri ve lojistik, yenilik ve Ar-Ge ve mühendislik sorumlusu olan ticari ortakları olacak. 2012 yılı 350 kişilik katılım kitlesi, Türkiye’de faaliyet gösteren toplam otomotiv tedarik zinciri kesitini temsil edecek ve şu anda bölgedeki bu büyüklük ve kalitedeki ilk bir araya geliş olacak.   Tamamen Türk otomotiv işletmelerinin başarma tutkusuna ve aynı zamanda Türkiye’de yatırım yapmayı planlayan ya da hâlihazırda yatırım yapmış uluslararası işletmelere destek vermek için AutoTurkey 2012, 4 gün boyunca özel ihtiyaçlara göre geliştirilmiş öğrenme ve network kurma olanağı sunuyor.

Konferans için yatırım yapan tüm işletmeler katılım kararı alırken; zamanlarını firma tanıtımları ile değil, yatırım planlarını tartışarak geçireceklerini taahhüt etmiş uzman konuşmacılar ve zengin içerikli sunumları göz önünde bulundurdu.

Etkinlik süresince operasyonel zorluklar, avantajlar ve Türkiye’de üst seviye kalitede üretim gerçekleri hakkında katılımcıları eğitmek için önceden planlanmış, çeşitli üretim deneyimlerine ait Türkiye OEM fabrika ziyaretleri de yapılacak. 8 Ekim 2012’de bir grup FIAT-TOFAŞ ve KARSAN’ı ve ardından 11 Ekim 2012’de bir grup Hyundai Assan’ı ziyaret edecek.

Stratejik avantaj elde etmek amacıyla, pratik bilgiye dönüştürmek için, yüksek değer içerikli, 20’den fazla OEM üst düzey yöneticisi sunumu, üretim öngörüleri, tedarik zinciri, satın alma ve Ar-Ge yatırımları, Ford Otosan, Oyak Renault, Fiat Tofaş ve Toyota MMT CEO’ları ile OEM beklentileri üzerine panel, liderliğini TAYSAD Başkanı ve Genel Sekreterinin yapacağı imalatçı beklentileri üzerine panel, Oyak Renault, PSA Turk, BMC Satın Alma Direktörleri ile yeni kaynak kullanımı gereklilikleri üzerine panel ve Türkiye en iyi üniversitelerinden 6 öncü akademisyen ile gelecek Ar-Ge üzerine panel ve tartışmalar yapılacak.

Yüksek kalitede iş üretmek, mevcut müşterilere etkili bir şekilde ev sahipliği yapmak ve uzun süreli güçlendirilmiş ilişkiler sağlamak amacıyla etkinlik öncesi, esnası ve sonrası iş toplantı yazılımı ve kolaylıkları sağlanacak.

2012 yılında üzerindi durulacak konular:

* 2013 yılı yatırım, altyapı geliştirme ve devlet yardımları hakkında katılımcılara doğru bilgi vermek için, Otomotiv ihracat yatırımını hızlandırmadan sorumlu Bilim, Endüstri ve Teknoloji için bakanlıktan bilgi almak

*Ford Otosan’a yeni CEO olarak atanan Haydar Yenigün ile tanışma ve imalatçıları, 2013 yılı FORD Türkiye vizyonu, yatırım planları ve önceliklerini kavramaya fırsatı

*Oyak Renault Satın Alma Direktörü Eren Kaya, FORD OTOSAN Satın Alma Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Kabatepe ve PSA Satın Alma Müdürü Ufuk Bendeş tarafından, ayrı tutulmuş derin brifingler boyunca, İmalatçı girişimleri ve yeni komponent ihtiyaçları hakkında duyurular

*11 Ekimde düzenlenecek ilk fabrika ziyareti boyunca, katılımcılar için, seyahat, konaklama ve yönetim karşılama ve gezintisi dahil tüm düzenlemeler sona erdikten sonra, HYUNDAI ASSAN üst düzey yöneticisi tarafından Geniş kapsamlı Üretim genişletme planları sunumu

*Elektrikli Araç Üretimi konusunda hükümet ve endüstrideki en son yatırım planları, 10 Ekimde, Araştırma ve Geliştirmenin Geleceği oturumu boyunca Renault Mais, Anadolu Isuzu, Mercedes-Benz Türk ve TE Connectivity özel sunumları ile katılımcıları hızlı büyüyen bu sektör hakkında son gelişmeleri takip etme olanağı

*10 Ekim, Temsa, TCV, Otokar ve BMC, CEO ve Genel Müdürleri ile yeni odak noktası ticari araç üretim ve yatırımı konulu özel oturumlar, katılımcılara, en büyük Türkiye otomotiv sektörlerinin,  karar mercilerine ulaşmalarını sağlayacak.

*10 Ekimde, Bosal Rusya, Fabrika Müdürü, davetli Roeland van Gestel sunumu boyunca, Rusya odaklı, başka ülkelerde, mühendislikte çığır açan etkili buluşlardan nasıl yararlanmalı konulu öğütler verilecek

Hotel Divan Asia bir kez daha, AutoTurkey katılımcılarına yüksek kalite ve özel ortam sunuyor. Bu yüzden, etkinlik yeri ve konferans girişleri sınırlı. Hayal kırıklığına uğramamak için organizatörler önceden kayıt yaptırmanızın çok önemli olduğunu belirtiyor. Çeşitli teklif seçenekleri ile ilgili taraflar için en uygun öneriyi içeren paketi bulmak için Samantha McCarthy ile [email protected] e mail adresinden ya da +44 (0) 207 368 9465 telefon numarasından ulaşın.

Bu konularıda İnceleyebilirsin