Türk Otomotiv Sektörüne İnovatif Ürünler

Henkel, 2016 stratejisi çerçevesinde 20 milyar Euro satış, Türkiye’nin de içinde bulunduğu yükselen pazarlarda 10 milyar Euro satış ve imtiyazlı hisse başına gelirde (EPS) %10 bileşik yıllık artış rakamlarına ulaşmayı hedefliyor.

Türkiye’de yılda bir milyondan fazla motorlu araç üretiliyor ve üretilen bu araçların neredeyse tümünde dünya genelinde yapıştırıcı, mastik ve fonksiyonel kaplama ürünleri konusunda Henkel’in ürünleri kullanılıyor. İnovatif ürünleri ile Türk otomotiv sektörüne katkı sağlayan Henkel’in Türkiye ile birlikte büyümeyi hedeflediğini söylüyen Henkel’in Yapıştırıcı Teknolojileri Transport ve Metal İş Kolundan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Christian N. Kirsten,  “Yapıştırıcılarımız ile birlikte fonksiyonel kaplama, ses yalıtım çözümleri, temizlik ürünleri ve yağlarımız, araçların daha konforlu, güçlü ve güvenli olmalarını sağlarken; aynı zamanda daha sessiz, hafif ve dayanıklı hale gelmelerine de yardımcı oluyor” dedi.

Christian N. Kirsten, “Benzersiz ürün ve teknoloji portföyümüz, başarımızın temelini oluşturuyor. Henkel olarak, otomotiv sektörünün üretim aşamasında presleme, kaporta, boyahane, montaj ve onarım gibi tüm değer zinciri için entegre çözümler üretiyoruz. Mastik ve fonksiyonel kaplama malzemelerimiz, araç kaportalarını korozyona karşı korurken ses yalıtımı sağlıyor ve titreşimi azaltıyor. Yapısal yapıştırıcılarımız, araçların gövde parçalarının çarpma sırasındaki sağlamlığını artırırken daha güvenli olmasını temin ediyor. Kapsamlı montaj ve yapıştırıcı portföyümüzün yanı sıra metal parçaların üretiminde kullanılan temizleme ürünleri ve yağlarımız da tüm bu işlemlerin tamamlanmasında rol oynuyor” şeklinde konuştu.

Müşterilerin tasarım ve gelişim süreçlerine erken dahil olmak, Henkel’in pazarın ve müşterilerin ihtiyaçlarına özel olarak geliştirilmiş çözümler sunmasını sağlıyor. Henkel’in dünya çapında gerçekleştirdiği üretim ve teknoloji, müşterilerine sunduğu birinci sınıf kalite ve hizmeti garanti ediyor.  Hedeflediği endüstrilerin bulunduğu tüm bölgelerde toplam 10 adet uygulama merkezi bulunan  Henkel, müşteri memnuniyeti sağlamak üzere dünya genelinde yaklaşık 500 teknik satış mühendisi ile hizmet veriyor.

Dr. Christian N. Kirsten, “Henkel’in 2016 hedefleri içinde Türkiye çok önemli bir yer tutuyor. Bizce Türkiye uzun dönemli güçlü potansiyeli ile oldukça cazip bir pazar” dedi.

Henkel, 2016 stratejisi çerçevesinde 20 milyar Euro satış, Türkiye’nin de içinde bulunduğu yükselen pazarlarda 10 milyar Euro satış ve imtiyazlı hisse başına gelirde (EPS) %10 bileşik yıllık artış rakamlarına ulaşmayı hedefliyor.

 

Bu konularıda İnceleyebilirsin