Türk Mühendisler Akıllı Akü Teknolojisini Tanıttı

Türkiye’de otomotiv yan sanayii sektörünün önde gelen akü üreticilerinden olan Yiğit Akü, gerçekleştirdiği toplantıda bayilerini ağırladı.100 ana bayi ve 4.000 tali bayi ile çalışan Yiğit Akü, bu yıl akü pazarına yeni sunduğu, dünyada bir ilk olan Prestige V3 Akıllı Akü serisini tedarikçilerine tanıttı. 

Gerçekleştirilen bayi toplantısında Yiğit Akü’nün süregelen Ar-Ge çalışmalarının sonucu olarak ortaya çıkarılan bu yüksek teknoloji ürünü ile ilgili Yiğit Akü yetkilileri açıklamalarda bulundu. Yiğit Akü’nün teknolojik açıdan geldiği son noktayı gösteren Prestige V3 Akıllı Akü, bayiler ve basın mensupları tarafından yoğun ilgi gördü.

Türkiye’nin sektöründeki öncü firmalarından biri olan Yiğit Akü, dünyada bir ilki gerçekleştirerek, teknolojinin son noktası akıllı aküyü üretti. Prestige V3.0 akıllı akü ile akıllı telefon bilgi paylaşımı yaparak, kullanıcı; akünün şarj durumundan, aracın elektrik sistemine kadar pek çok bilgiyi rahatlıkla öğrenebiliyor. Prestige V3.0 akünün şarj sistemi performansı akıllı cihazlar aracılığıyla kolaylıkla izlenebiliyor. Bu sistemi kullanabilmek için akıllı cihazlara kolaylıkla indirilebilecek olan program yeterli oluyor. Prestige V3.0 akıllı akü, “akıllı çip (mikro devre)” teknolojisi ile Yiğit Akü’ nün uzun süren Ar-Ge çalışmaları sonunda üretildi. Bu ürünle sektöründe teknoloji liderliğini sürdürdüğünü bir kez daha kanıtlayanYiğit Akü’nün Prestige V2.1 ve V3.0 akıllı aküleri diğer akülere göre birçok üstünlüğe de sahip.

Prestige akıllı akü V3.0’da bulunan garanti sayacı, araca ilk takıldığında devreye girerek aracın çalışmadığı süre de dahil olmak üzere tüm verileri kayıt ediyor. Aküde problem yaşanması durumunda hafızaya kaydedilen veriler kullanılarak, hatanın araçtan mı yoksa aküden mi kaynaklandığı tespit edebiliyor. Prestige akıllı akü V3.0’ da ise tüm bu özelliklerin yanı sıra elektronik çiplere entegre edilen bluetooth teknolojisi kullanılıyor. Bu sayede aracın kaputunu açmadan, cep telefonuyla akünün ve aracın şarj durumu kolaylıkla takip ve kontrol edilebiliyor. Prestige-akıllı akü V3.0’da kullanılan “bluetooth low energy” çipi aküden tüketilen enerji miktarını diğer versiyonlara göre azaltıyor. Prestige akıllı akünün kendi kendine deşarj olmasını engellemek için, araç kapatıldıktan iki saat sonra kendini otomatik olarak bekleme moduna alıyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin