TRW, Yeni Nesil Kameralarıyla Güvenliğin Geleceğini Tasarlıyor

TRW, gelişmiş sürücü desteği sistemlerinin (DAS) ihtiyaçlarını karşılayabilecek nesne algılama mesafesi ve görüntüleme alanı özellikleri daha da geliştirilen yeni nesil kamera sistemi S-Cam4 ailesini tasarladı.

S-Cam4 ailesi içerisinde; yayaları ve yoldan geçen bisikletleri algıladığında harekete geçen acil durum freni (AEB) test protokollerini rahatlıkla karşılayabilen standart ve mekanik tasarıma sahip tek lensli mono kamera versiyonu bulunmakta. Yenilikçi kamera ailesinde aynı zamanda yarı otomatik sürüş işlevlerini destekleyen üst düzey üç lensli TriCam4 versiyonu da yer alıyor.

Lansmanının 2018 yılında yapılması planlanan yeni nesil tek lensli ünite, verimliliği kanıtlanmış olan S-Cam3 mono kamera temel alınarak tasarlandı. Üç lensli kamerada ise uzak mesafeleri algılamak için teleobjektif, kısa mesafeler için de balık gözü objektifi dahil ederek “Otobanda Sürüş Desteği” ve “Trafik Sıkışıklığı Desteği” gibi yarı otomatik sürüş işlevleri için ideal özellikler sunuluyor. S-Cam4 ailesinde, üst düzey DAS ve yarı otomatik uygulamaların performansının daha da arttırılabilmesi için Mobileye’ın Eye Q4 görüntü işlemcisi ve nesne algılama algoritmaları ile birlikte TRW’nin yatay-dikey kontrol algoritmaları yer alacak.

İskambil destesi büyüklüğündeki birinci sınıf kamerada entegre işlemci ile görüntüleyici yer alıyor. TRW aynı zamanda mükemmel termal özellikleri sayesinde daha verimli ısı dağılımı sağlayan bir magnezyum muhafazadan faydalanacak.

“S-Cam4 ailesi, hem gelişmiş DAS hem de üst düzey güvenlik ve konfor sistemlerini destekleme yönündeki yol haritamızda ilerlerken son derece önemli bir adım olarak öne çıkıyor.” diyen TRW Satış ve İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Peter Lake, sözlerini şöyle tamamladı: “Üst düzey işlemci ve gelişmiş algoritmalar sunan S-Cam4 mono kamera, yüksek performansı düşük fiyat ile sunacak. TriCam ise yarı otomatik sürüş işlevleri için sınıfının en iyi kamera performansını sergileyecek.”

Bu konularıda İnceleyebilirsin