TRW, Elektronik Ürün Grubunu Genişletiyor

TRW, 2015 Uluslararası CES fuarında elektronik ürün grubundaki genişlemeye ve özellikle Otomatikleşmiş Araç ekibindeki büyümeye dikkat çekti.

TRW Küresel Elektronik Bölümü Başkan Yardımcısı Tolga Oal konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Otomatikleşmiş fonksiyonlar, sektörümüzün gündem sıralamasında en başlarda yer alıyor. Bunun için sensör, denetleyici ve uyarıcılar arasında artan seviyede bir entegrasyon gerekiyor. Bu alanlarda müşterilerimize daha etkili çözümler sunabilmek için organizasyon yapımızı yeniden düzenledik” dedi.

Oal sözlerine şöyle devam etti: “Avrupa, Kuzey Amerika ve Japonya’daki müşterilerimizin artan ürün geliştirme taleplerini karşılamak için otomatikleşmiş araç mühendislik ekibimizi 2015’te iki katına çıkarıyoruz. Bunun yanı sıra daha fazla mühendis ve teknisyeni işe alarak şirketimizin sürücü yardım sistemleri ürün portföyündeki genel büyümeyi de desteklemeyi amaçlıyoruz”.

Bu gelişmelere ek olarak TRW aktif güvenlik sistemlerine yakın zamanda Brain Loh yeni Başkan Yardımcısı olarak atandı. Brain Loh tüm DAS (Sürücü Yardım Sistemi) sensörlerinden, ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi)’lardan ve Otomatikleşmiş Araç stratejisi ve uygulamasından sorumlu olacak. Ayrıca TRW, Dr. Hans-Gerd Krekels’i de Aktif Güvenlik Mühendisliği Direktörlüğü pozisyonuna atadı. Krekels bu pozisyonda DAS sensörleri ve ECU denetleyicileri ile otomatikleşmiş sürüş için gerekli yazılımlardan sorumlu olacak.

TRW’nin elektronik alanındaki büyümesi, dünya genelinde 650’den fazla mühendis ve teknisyenin işe alınması ile son üç yıl içerisinde ivme kazandı. Bu kişilerin büyük bir kısmı Kuzey Amerika ve Avrupa’daki teknik merkezlerde, gelişmiş radar ve kamera teknolojilerinin geliştirilmesinde görev alıyor.

TRW, video kamera sensörlerini İngiltere’de Peterlee’de, ABD’de Marshall, Illinois’de geliştirip üretiyor. Bu üretim, Almanya’nın Koblenz ve Dusseldorf, İngiltere’nin Solihull ve ABD’nin Farmington Hills şehirlerindeki teknik merkezler tarafından destekleniyor. Şirket, radar sensörlerini Fransa’nın Brest şehrinde geliştirip üretiyor ve bu üretim Almanya’nın Koblenz ve İngiltere’nin Solihull şehirlerindeki teknik merkezler tarafından destekleniyor. Bölgesel teknik merkezler küresel ölçekte müşteri desteği sağlıyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin