Trafik Hayattır Altın Pusula Ödülü’nün Sahibi Oldu

Doğuş Otomotiv’in kurumsal sosyal sorumluluk platformu Trafik Hayattır kapsamında hayata geçirilen Trafik Güvenliği Uzaktan Eğitim Projesi Altın Pusula Ödülü’nü aldı.

Doğuş Otomotiv’in toplumun her kesiminde trafik güvenliği konusunda olumlu kültürel değişim yaratmak amacıyla hayata geçirdiği Trafik Hayattır kurumsal sosyal sorumluluk platformu, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Ülkemizde üniversitelerin eğitim programlarına dahil olan ilk kurumsal sosyal sorumluluk platformu olan Trafik Hayattır’ın, üniversite öğrencileri arasında trafik güvenliği farkındalığı yaratmak amacıyla başlattığı Trafik Güvenliği Uzaktan Eğitim Projesi, Türkiye Halka İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen Altın Pusula Halka İlişkiler Ödülleri’nde Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu. Ödülü Doğuş Otomotiv Kurumsal İletişim Direktörü Koray Bebekoğlu ve Doğuş Otomotiv İletişim Ajansı Lobby Genel Müdürü Özge Uzun aldı.

2013 yılında başlayan ve halen 13 üniversitede devam eden Trafik Hayattır Trafik Güvenliği Uzaktan Eğitim Projesi, seçmeli ders sistemi ile bugüne kadar 15 bine yakın öğrenciye ulaştı. Konusunda uzman eğitimciler tarafından Bologna sürecine uygun olarak hazırlanan ders, sisli ve yağmurlu havada araç kullanımı, güncel trafik mevzuatları, lastik yol güvenliği gibi birçok önemli konuda öğrencilere pratik bilgi sağlıyor.

Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri, kamu ve iş çevresinden temsilciler ile iletişim ve medya dünyasını bir araya getiren önemli bir platform görevi üstleniyor. Etkinlikte; özel sektör, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve genç iletişimcilerin halkla ilişkiler alanındaki projeleri yarışıyor ve en başarılı halkla ilişkiler projeleri ödüllendiriliyor. Bu seneki yarışmaya 13 ana kategori ve 7 alt kategoride toplam 124 proje başvurdu.

Otomotiv Distribütörleri Derneği Gladyatör Ödülleri’nde farklı iletişim alanlarında birçok ödül kazanan Trafik Hayattır Platformu, Trafik Güvenliği Uzaktan Eğitim Projesiyle Altın Pusulayla beraber toplam 6 ödüle sahip oldu.

Bu konularıda İnceleyebilirsin