TOKSPORT WRT Dünya Şampiyonası’nda Liderlik İçin Yarışıyor

FIA Dünya Cross Country Şampiyonası, 24-27 Haziran tarihlerinde organize edilecek olan 3. Ayak yarışı Italian Baja ile devam ediyor. T2 sınıfında az farkla ikinci durumda olan TOKSPORT WRT pilotları, 3 gün sürecek zorlu mücadelenin ardından liderliği ele geçirmek istiyor.

_BAR4764

Nissan Patrol Y62 ile yarışan Adel Hussein Abdulla bu yarışta tecrübeli Fransız co pilot Jean-Michel Polato ile start alacak. Katar Motor ve Motosiklet Federasyonu (QMMF) ile Nissan Ortadoğu sponsorluğunda mücadele eden ekip, 3 gün süresince toplam 523 kilometrelik mesafe kat edecek. Şampiyonanın ilk ayağı Abudhabi Desert Challenge’da T2 sınıfı birinciliği ve hemen ardından Katar’da organize edilen Sealine Cross Country Rally’de aldıkları ikincilik ile şampiyonluk yolunda önemli puanlar alan ekip, Italian Baja yarışının ardından tekrar liderliğe yükselmeyi hedefliyor.

MARI9802

TOKSPORT WRT, en prestijli ve zorlu yarışlardan biri olan FIA Dünya Cross Country Şampiyonası’ndaki tek Türk takım olarak ülkemizi başarıyla temsil ediyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin