Tivoli ile Crossover Segmentindeki İddiasını Ortaya Koydu

SsangYong’un crossover segmentinde konumlandırdığı yeni modeli Tivoli, 15. Uluslararası İstanbul Autoshow’da tanıtıldı.

Ssangyong’un crossover segmentindeki yeni modeli Tivoli, Şahsuvaroğlu Dış Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Şahsuvaroğlu ile şirketin üst düzey yöneticilerinin yanısıra Ssangyong Motor Company yetkililerinin katıldığı basın lansmanında tanıtıldı. 1.6 litre benzinli motor seçeneğiyle Ocak ayında Kore’de satışa sunduğu, ciddi şekilde talep gören ve ilk 4 ay sonunda Kore’de yaklaşık 12 bin adetlik satış ile dikkatleri üzerine çeken modeli Tivoli, özellikleri ve tasarımından esinlenilen ‘Macera hiç bu kadar çekici olmamıştı’ sloganıyla Türk halkının beğenisine sunuldu.

Benzer Konular

Basın lansmanında açılış konuşmasını yapan Şahsuvaroğlu Dış Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Şahsuvaroğlu, Ssangyong’un başarılı stratejisine vurgu yaparak global anlamda ciddi bir hareket yaşayan markanın, gelecek dönem için hızlı büyümesini sürdüreceklerini öngördüklerini iletti. Yeni modelin tasarımında ve oluşumunda uzun bir arge süreci ile 280 milyon Euro’luk bir yatırımın bulunduğunu anlatan Şahsuvaroğlu, markanın bundan sonraki süreçte Avrupa pazarındaki trendleri yakında izlemesinin başarıyı artıracak ana etkenlerden olacağını vurguladı. Bu durumun kendilerine büyük heyecan verdiğini ve yatırımlara bu kapsamda hızla devam edeceklerini ileterek sözlerine son verdi.

Şahsuvaroğlu Dış Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Yunus Şahsuvaroğlu, grubun yatırımları ve 2007 yılından bu yana geçilen süreci özetleyerek Tivoli’yi misafirlerine tanıttı. İlk bakışta SUV DNA’sı taşıyan karakteristik çizgileri ile göze çarpan Tivoli’nin B7 segmentindeki rakiplerine göre oldukça geniş iç hacmi, geri görüş kamerası, akıllı telefonunuzu araçtaki 7 inç büyüklüğündeki ekrana entegre edebilmenizi sağlayan akıllı ekran özelliği ve markanın olmazsa olmazlarından, maksimum güvenlik ilkesini destekleyen 7 hava yastığı ile sağladığı farklılıkların, rakipleri karşısında öne çıkacak ana unsurlar olduğunu vurgulayan Yunus Şahsuvaroğlu lüks, konfor ve güvenliğin Tivoli’de buluştuğunu iletti.

Bu konularıda İnceleyebilirsin