Techno Aktaş Balkanların En İyisi Seçildi

Aktaş Holding’in, Bulgaristan’daki üretim üssü konumundaki Techno Aktaş, Bulgaristan’da düzenlenen ve Balkan ülkelerinin de katıldığı “İş Sağlığı ve Güvenliği 2014” ödül töreninde, birincilik elde ederek, bu ödülü alan ilk Türk firması oldu.

Hava süspansiyon körüğü sektöründe, dünyada ilk üç firma arasında yer alan Aktaş Holding, kazandığı ödüllerle, sektöre değer kazandırmaya devam ediyor.

Aktaş Holding’in Bulgaristan’da yer alan ve Avrupa ülkelerine yönelik üretim gerçekleştiren firması Techno Aktaş, Bulgaristan’da düzenlenen “İş Sağlığı ve Güvenliği 2014” ödüllerinde, orta ölçekli işletmeler: 50 – 250 çalışan kategorisinde, birincilik ödülü almaya hak kazandı.

Bulgaristan’ın Sofya kentinde düzenlenen organizasyona Balkan ülkelerinden toplam 40 firma katılırken, Techno Aktas, tüm kriterlerde başarılı sonuçlar alarak birincilik ödülüne layık görüldü.

Makedonya, Yunanistan, Kosova, Sırbistan gibi çok sayıda ülkeden firmaların katıldığı yarışmada birincilik ödülünü Aktaş Holding adına Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Sami Erol aldı.

İş güvenliği anlayışının sadece Bulgaristan’daki üretim merkezlerinde değil, dünyadaki tüm lokasyonlarında da geçerli olduğunu ifade eden Sami Erol; “Aktaş Holding’in temellerinin atıldığı 1938 yılından bu yana insana saygı ve güvenliğe öncelik anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün burada bize layık görülen ödül, yıllardır insan kaynağımıza verdiğimiz önemin bir sonucudur. Balkan ülkelerinde yapılan bu çalışmanın çok değerli olduğunu düşünüyorum” dedi.

“2023 Hedefimize Adım Adım İlerliyoruz”
Aktaş Holding’in bir parçası olarak Techno Aktaş’ın AB pazarına yönelik ciddi bir yatırım olduğunu belirten Erol; “Bulgaristan fabrikamızın bu başarısı gelecek hedeflerimize ulaşırken insan kaynağımıza yaptığımız yatırımın da ciddi bir göstergesidir. Aktaş Holding olarak 2023 yılında sektörümüzde dünya lideri olmak gibi bir hedefimiz var. Bu hedef için Bulgaristan’daki çalışma arkadaşlarımızın katkısı önemli. Tüm lokasyonlarımızdaki çalışma arkadaşlarımız da aynı şekilde hareket ediyor. Kaliteye ve insana verilen önemin sonucunda dünyanın en büyüğü olacağımıza inanıyorum” dedi.

Konuşmalar sonrasında gerçekleştirilen ödül töreninde Aktaş Holding adına Sami Erol’a ödülü Bulgaristan Baş İş Müfettişliği Yönetim Ajansı Müdürü Rumyana Mihaylova verdi.

Bu konularıda İnceleyebilirsin