SX4 S-Cross, Euro NCAP’tan 5 Yıldız Aldı

Suzuki’nin Yeni Modeli SX4 S-Cross; yetişkin yolcu koruması, çocuk koruması, yaya koruması ve güvenlik yardımcısı testlerinde sunduğu yüksek güvenlik performansıyla 5 yıldıza layık görüldü.

Suzuki’nin crossover segmentindeki otomobili SX4 S-Cross, araçların dayanıklılığını test eden bağımsız kuruluş Euro NCAP’tan 5 yıldız ile geçti. SX4 S-Cross; yetişkin yolcu koruması, çocuk güvenliği, yaya koruması ve güvenlik yardımcısı testlerinde sunduğu yüksek güvenlik performansıyla 5 yıldıza layık görüldü. Yeni bağımsız darbe testi sonuçlarına göre teste tabii tutulan SX4 S-Cross; 5 yıldızla üstün güvenli sürüş sistemini taçlandırdı.

Benzer Konular

Çarpışma testlerinde ön plana çıkan en önemli özelliği ise yaya güvenliği olan SX4 S-Cross, bu alanda yüzde 72’lik bir oranla tüm rakiplerini geçerek birinci sırada yer aldı. SX4 S-Cross, Euro NCAP testinde aldığı puanlarla segmentinde birçok rakibini geride bıraktı. Gövde yapısı ve yolcu güvenlik sistemleri sayesinde kazalara karşı en iyi güvenlik standartlarını karşılayacak şekilde yapılan SX4 S-Cross; yaygın çelik kullanımı ile darbelere karşı önemli ölçüde dayanıklı olarak üretildi.

Suzuki olabilecek en iyi/yüksek güvenliği SX4 S-Cross’ta aktif ve pasif sistemleri senkronize ederek sağlıyor. Güvenlik sistemi, hız aşımını engelleyen bir hız sınırlayıcı, ön hem de arka koltuklar da dahil olmak üzere emniyet kemeri hatırlatıcıları da içeriyor. Aracın güvenlik sisteminde bulunan yedi hava yastığı, gerili emniyet kemeri ve kuvvet sınırlayıcılar sayesinde ön, yan veya arkadan darbe durumunda yüksek güvenlik sağlanıyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin