Soğutma Sistemleri için Gates Sorun Giderme Kılavuzu Yayınladı

Gates tek pakette gelen soğutma sistemleri arıza teşhisi (E/70547) ile ilgili iki teknik kitapçık yayınlayarak montaj yapan teknisyenler için teknik desteğini artırdı. Bu yayın teknisyenlerin kullanması için hazırlanmış olmakla birlikte, diğer personel tarafından da önemli bir bilgi kaynağı olarak kullanılabilecek.

Gates soğutma sistemleri için ilk kez Sorun Giderme Kılavuzu çıkardı. Kılavuz hakkında konuşan Pazarlama Müdürü Wim Goossens: “Hedefimiz soğutma sistemi ürün paketinin yanı sıra su pompalı kayış kitleri, termostatlar ve hortumların toplam kalitesini arttırmaktı” dedi.

Kolay Arıza Teşhisi, en önemli soğutma sistemi arıza teşhisi sorunlarını içeren 16 sayfalık bir kitapçık. Egzozdan beyaz duman çıkışı, yakıt tüketiminde artış, düzensiz su soğutucu seviyeleri, aracın altından sıvı kaçağı, sistemden olağan dışı sesler gelmesi ve buhar soğutma sistemindeki sorunları gösterebilecek belirtilerden yalnızca bazıları…

Gates Soğutma Sistemi Sorun Giderme Kılavuzu, teknisyenleri kaputun altındaki soğutma sistemi sorunlarının belirtileri ve potansiyel nedenleri konusunda adım adım yönlendiriyor. Bu yayınlar, geniş çeşitlilikte birçok soruna çözümler bulunmasına yardımcı olurken, distribütörler için de önemli birer araç oluyor.

Geçmişte, garaj müşterilerinin belirttiği günlük soğutma sistemi sorunlarının çoğunu çözmek için birkaç konuyu hatırlamak yeterliydi. Ancak bugün işler değişti. Son 10 yılda parça referanslarının tüm Orjinal Ekipman seviyelerinde ürün yeniliğine bir yanıt olarak çoğalması, diğer personel için ürün geliştirmeyi aynı düzeyde tutmayı çok daha fazla zorlaştırdı.

Wim Goossens: “Tamirhanede, teknisyenler soğutma sistemi sorunlarını tanılayabilecektir. Ancak, bazı teknisyenler bulduklarının aslında başka bir yerdeki bir sorundan kaynaklanan bir belirti olduğunu fark edemeyebilir. Arıza teşhisi ve sorun giderme kılavuzları, teknisyenlerin sorunların nedenlerini bulabilecekleri ve taşıtlar için doğru arıza teşhisi yapabilmelerini sağlayacak şekilde hazırlanmıştır.”

Garaj müşterileri genellikle anlamadıkları işler için ödeme yapmaktan çekinir. Bu arıza teşhisi kılavuzları söz konusu sorunların çözümüne yardımcı olabilirse, herkes kazançlı çıkacak. Sorun giderme kılavuzu şu anda 6 dilde mevcut. Türkçe sürümü hazırlanmakta olup yakında yayınlanacak.

Bu konularıda İnceleyebilirsin