SMY Rektifiyecilerle İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

Şahin Motor Yatakları (SMY), 60. yılında yurtiçi ve yurtdışında çeşitli fuarlara katılımdan ihracat müşterilerini ağırlamaya, bayilerini bir araya getirmekten çalışanları için piknik organizasyonlarına kadar düzenlediği çeşitli etkinliklerle çalışanları ve iş ortakları ile iletişimini güçlendirmeye devam ediyor.

SMY, çeşitli bölgelerden gelen rektifiyecilere, toplantı ve semineri de kapsayan, bundan sonra geleneksel hale gelecek olan iftar yemeği vererek etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. 26 Haziran Cuma günü çok sayıda rektifiyecinin katıldığı iftar yemeği, SMY’nin Gebze’deki fabrikasında yapıldı. Yemeğe Adapazarı İzmit, Ümraniye, Sultanbeyli, Göztepe, Bostancı, Kartal, Pendik, Tuzla ve Gebze bölgelerinden yaklaşık 80 rektifiyeci katıldı.

Rektifiyecilere fabrika turunun ardından, şirket tanıtımı ve yeni ürünleri kapsayan bir sunum yapıldı. Sunumda yeni logonun tanıtımı yapılarak, 1955 yılından bu yana şirketin tarihçesi, SMY’nin Chrysler firmasının İngiltere’de yaptığı 50.000 mil testini geçerek Türkiye’de ana sanayii otomotiv üreticisine (OEM) orijinal parça sağlayan ilk yan sanayii firması olması, Tofaş, Renault, Otoyol, Uzel, Tümosan ve Ford gibi otomotiv sanayi üreticilerinin orijinal parça olarak neden SMY’nin yataklarını tercih ettikleri aktarıldı. Alınan sertifikalar, üretim hatlarında kapasite artırımı ve altıncı üretim hattı olan Miba’nın faal hale gelmesi ve bu sayede 36 milyon adet kapasite ile SMY’nin Avrupa’nın en büyük üreticilerden biri haline geldiği, yeni ürün gamlarına geçiş ile yıl sonuna kadar ağır ticari araçlar için motor yatak üretimine başlanacağı bilgisi verildi. Son olarak yeni ürünler ve yeni kutular tanıtıldı. Sunum sırasında soru – cevap bölümü ile rektifiyecilerin görüşleri de alındı. Rektifiyeciler daha çok geliştirilen ürünler, yapılan testler, bu testlerin kapasiteleri ve piyasada kullanılan malzemeler hakkında sorular sordular. Keyifli süren bu diyaloglar, fabrika bahçesindeki tasavvuf müziği dinletisinin ardından iftar yemeği sırasında da devam etti.

İftara katılan rektifiyeci misafirler, SMY yönetimine fabrikadaki gelişme ve yenilikleri memnuniyetle karşıladıklarını bildirip, organizasyondan gayet memnun kaldıklarını söyleyerek teşekkür ettiler. Etkinlik sayesinde hem rektifiyeciler kendi aralarında tanışma fırsatı buldu hem de SMY Genel Müdürü Rasim Akyalı, Pazarlama Müdürü Yasemin Bölükbaşı, Mühendislik ve Ar-Ge Müdürü Veysel Can, Pazarlama ve Satış Destek Uzmanı Mehmet Gürel, Satış Sonrası Hizmetler ve Pazarlama departmanındaki çalışanların tamamı ile aynı sofrada iftar yapma ve sohbet etme fırsatı yakalamış oldular.

SMY, gecenin sonunda katılımcılara çeşitli promosyon malzemeleri ve ürün broşürlerinin olduğu bir sunum dosyası hediye etti.

Bu konularıda İnceleyebilirsin