SMY 2015 Bayi Toplantısı İlk Defa Fabrikada Yapıldı

Şahin Motor Yatakları, 60. yıl onuruna fabrika bahçesinde organize ettiği piknikte, bayileri ile bir araya geldi. Bayilere, 60. yıl nedeniyle yeni logo, ürün kutuları ve üretim hattı tanıtılırken, 2015 yılının hedefleri aktarıldı.

Şahin Motor Yatakları (SMY), 60 yıldır kendilerini yalnız bırakmayan bayileriyle geleneksel toplantısını ilk defa fabrika bahçesinde yaptı. 7 Mayıs Perşembe günü yapılan 60. Yıl Bayi Pikniğine, Türkiye’nin dört bir yanından 30 yıllık SMY bayileri katıldı. 50’ ye yakın sayıda bayinin katıldığı piknikte, birbirleriyle tanışıp bilgi alışverişinde bulunan bayiler hep birlikte eğlendi. Daha önce SMY fabrikasını ziyaret etmemiş olan bayiler fabrikayı görmüş olmaktan memnuniyet duyarken, daha önce ziyaret etmiş olan bayiler ise yeni gelişmeler karşısında hem şaşırdılar hem de mutlu oldular. SMY ile geniş bir aile olduklarını dile getiren bayiler, fabrikadaki her yeniliğin kendilerinin de güçlenmesi anlamına geldiğini belirttiler.

Bayilerin yarattığı değerlerle 60 yılını başarı ve istikrarla geride bırakan SMY, yine bayilerin özverisi ile sağlanan müşteri memnuniyeti neticesinde uzun bir geleceğe güvenle bakıyor. Bu güvenle yeni bir kimlik çalışması yaparak logo değişimine gidildiğini belirten SMY Genel Müdürü Rasim Akyalı, “Yeni logomuzun her bir rengi hep beraber yarattığımız değerlere olan inançla oluşturuldu. Logomuzda her birinizin emeği, birikimi ve özverili çalışmasının imzası var. Yeni logomuzda kırmızı renk, yüksek enerjimizi ve araştırma ruhumuzu; yeşil renk, çevreye olan duyarlılığımızı; lacivert renk ise deneyim, istikrar ve kalitemizi temsil etmektedir. 60 yıldır yürüdüğümüz bu yolda, böylesine kıymetli bir hikayenin en önemli kahramanları olan sizlere ve çalışanlarımıza tek tek teşekkür etmek isteriz” dedi.

Bayilere bu kapsamda yeni logolu ürün kutuları tanıtıldı. Konvansiyonel motorlarda kullanılan ürünlerin yenilenmiş MAVİ kutularda, yeni nesil motorlarda kullanılacak kurşunsuz ürünlerin, Çevre Dostu Kurşunsuz Seri olarak YEŞİL kutularda satışa sunulacağı, yine konvansiyonel motorlara ilave yeni motorlar için üretilecek diğer ürünlerin lansmanının da ilerleyen günlerde yapılacağı bildirildi.

2014 yılında OHSAS 18001 İş Sağlığı ve İş Güvenliği sertifikası alan SMY’nin, 2015 hedefi ise ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi sertifikasını almak. Son 5 yılda yapılan yenilikleri aktaran SMY Genel Müdürü Akyalı, 2015’de MIBA motor yatak üretim hattını devreye aldıklarını açıkladı. Yeni hatla birlikte ağır ticari araç grubuna da üretim sağlanabilecek olması bayiler tarafından da olumlu karşılandı.

SMY Yönetim Kurulu Pazarlama Danışmanı Selen Aysu ise, “Her yıl yaptığımız yenilikler ve attığımız sağlam adımlar bizleri bugünlere taşıdı. Birlikte uzun yıllar işbirliğimiz sayesinde, oluşturduğumuz benzersiz tecrübe birikimi ile daha nice 60. yıllara hep birlikte gireceğimize olan inancımızla, hepinize tekrar tekrar teşekkür ederiz” dedi.

Bu konularıda İnceleyebilirsin