Skoda 2014’ün Yükselen Markası Oldu

Skoda son dönemde çıkardığı yeni modeller ve çarpıcı tasarımlarla birlikte atağına tüm hızıyla devam ediyor. Skoda markasının bu başarısı hem global alanda hem Türkiye pazarında etkisini gösterdi.

Skoda, dinamik ve kullanışlı modelleriyle kullanıcıların beklentilerini en iyi şekilde karşılamaya devam ediyor. Farklı segmentlere sunulan modellerle birlikte ekonomik ve performanslı dizel/benzinli seçenekleri, verimli şanzımanlarla eşleştiriliyor. Skoda’nın Türkiye pazarına sunduğu başarılı modeller, 2014’ün daralan pazarında markanın büyümesini sağladı. İlk 11 ayın ardından, geçen yılın aynı dönemine göre toplam Türkiye pazarında yüzde 15,29 düşüş yaşanırken Skoda ise satışlarını yüzde 9,60 oranında artırdı. Skoda bu yükselişle birlikte pazar payını yüzde 2,54’e ulaştırdı.

Üretilen en hizli skoda: Octavia RS
Skoda herkese hitap eden model yelpazesinde hızlı ve yüksek beygirlere sahip modellere de yer veriyor. Bugüne kadar üretilmiş en güçlü Octavia olan Octavia RS ve Combi RS, gücün yanı sıra daha düşük yakıt tüketimi de sunan motor seçeneklerine sahip. 220 HP’lik gücündeki 2.0 lt TSI benzinli motor 100 km’de ortalama 6.2 lt yakıt tüketim değeriyle dikkat çekiyor. 248 km/s azami hız yapabiliyor. 184 HP gücündeki 2.0 lt TDI dizel motorun azami hızı ise 232 km/s ve 100 km’de 4.6 lt tüketim değerine sahip. Her iki motor seçeneği de, 6 ileri DSG çift kavramalı otomatik vites ile sunuluyor. Skoda Octavia RS’in başlangıç fiyatı ise 120.400 TL.

Benzer Konular

Modern ve çekici bir 4X4: Octavia Combi
Skoda’nın en çok satan modeli olan Octavia ise sedan karoserin yanında combi karoseriyle de satışa sunuluyor. Üstelik bu çok yönlü ve kullanışlı otomobil, 4×4 seçeneğiyle de satın alınabiliyor. 588 lt bagaj hacmine sahip olan Octavia Combi 4×4, yenilikçi Haldex dört çeker sürüş teknolojisiyle donatıldı. Optimum çekiş ve yol tutuş sağlayan Octavia Combi 4×4, aynı zamanda ekonomik ve performanslı olmayı da başarıyor. 1.6 lt TDI motoru 105 HP ve 250 Nm tork üretiyor. 100 km’de tüketim ortalaması 4.5 lt ve CO2 emisyonu 119 g/km. Octavia Combi 4×4, 82.400 TL’lik fiyatıyla satışa sunuluyor.

Yeni Skoda Fabia fark yaratacak
Skoda geniş ürün yelpazesini her geçen gün yenilemeye devam ediyor. Önümüzdeki yıl mart ayında ürün gamına tamamen yenilenen Skoda Fabia da katılacak. Üçüncü jenerasyon Fabia, tasarım ve teknoloji açısından sınıfında yepyeni bir sayfa açacak. Özellikle üst sınıflarda görülen güvenlik teknolojilerini küçük sınıfa taşıyarak fark yaratacak.

Ürün gamında yer alan mevcut modeller de çok yönlü, çevreci ve pratiklik özellikleriyle dikkat çekiyor. Markanın ilk SUV modeli olan Yeti, markanın lüks sınıftaki temsilcisi Superb, sınıfının en geniş bagaj hacmine sahip Rapid Sedan, kişiselleştirme özellikleriyle öne çıkan sportif hatchback Rapid Spaceback, şehir içi sürüşün keyifli otomobili Citigo, çok amaçlı Roomster modelleri de Skoda’nın dinamik çizgisini temsil ediyorlar.

Bu konularıda İnceleyebilirsin